Північна Корея заявила, що санкції її не зупинять

Кім Чен Ин святкує

Автор фото, AFP/Getty

Підпис до фото,

Кім Чен Ин та генерали відсвяткували ракетний запуск у п'ятницю

Північна Корея попередила, що нові санкції ООН дозволять їй швидше завершити свою ядерну програму.

МЗС країни вважає, що новий пакет обмежень є "найжорстокішим, неетичним і нелюдським ворожим актом".

Тим часом США і Південна Корея провели спільні військово-повітряні навчання у небі над Корейським півостровом.

Питання Північної Кореї стане ключовим в порядку денному засідання Генеральної асамблеї ООН, яка розпочинається цього тижня.

У п'ятницю Пхеньян запустив чергову ракету над територією Японії, назвавши це найбільшим випробуванням на дальність.

Запуск провели невдовзі після ухвалення пакету нових санкцій щодо КНДР. Чергове північнокорейське випробування одноголосно засудила Рада безпеки ООН як "надзвичайно провокаційне".

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Представники великих держав в ООН знайшли спільну позицію щодо Північної Кореї цього місяця

Що каже Північна Корея?

"Активізація зусиль США і їхніх васалів, аби накласти санкції і посилити тиск на КНДР, лише прискорить завершення державної ядерної програми", - йдеться у заяві МЗС Північної Кореї, оприлюдненій державними ЗМІ країни.

У цій заяві також стверджується, що мета нових санкцій Радбезу ООН від 11 вересня - "фізичне знищення" населення країни, її державної системи і уряду.

Там кажуть, що ці санкції ухвалили, аби позбавити Північну Корею палива і доходів від продажу озброєнь, а також обмежити імпорт нафтопродуктів і повністю заборонити експорт текстилю.

Ці заходи ввели після шостого за рахунком і найпотужнішого ядерного випробування, яке проводив Пхеньян на початку вересня.

Однак критики санкцій сумніваються в ефективності таких обмежень, бо Північна Корея і раніше має можливість торгувати із зовнішнім світом.

За даними Bloomberg, минулого року економічне зростання КНДР склало 3,9%, переважно за рахунок торгівлі з Китаєм.

Яка міжнародна реакція?

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Очікується, що тема північнокорейської програми озброєнь стане ключовою у зверненні президента США Дональда Трампа до Генеральної асамблеї ООН і в його переговорах із керівниками Південної Кореї і Японії.

Раніше пан Трамп уже заявляв, що розглядає "всі можливі варіанти" дій щодо Пхеньяна, і що Північній Кореї доведеться зіткнутися із "вогнем і люттю", якщо вона продовжить погрожувати США.

Під час телефонних переговорів, що відбулися в понеділок, Президент Трамп і його китайський колега Сі Цзіньпін обговорили ситуацію на Корейському півострові. При цьому китайський керівник зазначив, що у їхніх країн багато в чому збігаються інтереси.

Вашингтон неодноразово закликав Пекін натиснути на режим у Пхеньяні. Китай поки залишається головним, якщо не єдиним, союзником Північної Кореї і наполягає на тому, що США мають утриматися від подальших погроз на адресу Кім Чен Ина.

Росія також критикує Америку за "агресивну риторику".

Москва і Пекін домовилися підтримати санкції ООН лише після того, як США пом'якшили формулювання. Обидві країни продовжують наполягати на необхідності вирішення північнокорейської кризи дипломатичним шляхом.

Автор фото, AFP/Getty

Підпис до фото,

США та військові повітряні сили Південної Кореї провели спільні навчання

Як розцінювати спільні навчання США і Південної Кореї?

У понеділок американські військові провели спільні з ВВС Південної Кореї. Військові навчання проходять поблизу кордону між Північною і Південною Кореєю.

Як випливає із заяви Сеула, ці навчання "були покликані продемонструвати стримувальну силу альянсу Південної Кореї і США перед обличчям ядерної та ракетної загрози з боку Північної Кореї".

Міністр оборони Південної Кореї Сон Ен Му під час парламентських слухань зазначив, що тепер подібні військові навчання проводяться "по два-три рази на місяць".

Одночасно Росія і Китай розпочали спільні військово-морські навчання на схід від Корейського півострова, проте неясно, чи пов'язано це безпосередньо із загостренням напруженості в регіоні.