Конфлікт в Україні призвів до зростання ненависті - Рада Європи

Рада Європи

Автор фото, Getty Images

Комісія з боротьби з дискримінацією Ради Європи вважає, що конфлікт в Україні призвів до різкого зростання ненависті та загалом негативно вплинув на вразливі групи населення. Про це йдеться у новій доповіді комісії проти расизму Ради Європи.

Також у доповіді наголосили на боротьбі з дискримінацією, розслідуванні злочинів на ґрунті ненависті, інтеграції ромів та солідарності з внутрішніми переселенцями.

Конфлікт, який триває останні три роки в Україні "негативно вплинув на вразливі групи загалом", зазначив голова комісії Крістіан Ахлунд.

У комісії підкреслюють, що внаслідок анексії Криму Росією та збройного конфлікту на сході України, "у політичному дискурсі переважає антиросійська риторика".

Проте, як повідомляється, у Києві та інших регіонах зафіксовано мало випадків залякування або нападів через "російську ідентичність". 

Звіт охоплює період часу з 2011 року по 23 березня 2017 року.

У травні Комітет міністрів Ради Європи закликав Росію негайно покласти край усім порушенням прав людини в Криму, а також вжити усіх заходів, щоб поважати ці права.

У рішенні "Ситуація в Автономній республіці Крим і місті Севастополь" орган повторив свій осуд незаконній анексії Криму Росією і наголосив, що це порушення міжнародного права.

Рада Європи - організація із 47 європейських країн. Комітет міністрів - це її орган, який приймає рішення.