Одеські герої: двоє підлітків врятували з пожежі 23 дітей

Максим Тихончук, Одеса

Автор фото, Alexandr Ivanitsky

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов підписав подання до президента Петра Порошенка щодо присвоєння медалей "За врятоване життя".

Як написав пан Степанов у Facebook, "маленькі герої" - 13-річний Максим Тіхончук та 16-річна Катерина Ной витягнули з вогнища у дитячому таборі 23 дитини.

16 вересня у пожежі, що виникла в одному з корпусів табору "Вікторія" в Одесі, загинули троє дітей, ще троє госпіталізовані.

Алла Гоцульська, мама Яни (вона теж відпочивала у таборі) з хореографічного колективу "Адель", яка після трагедії спілкувалася з Максимом, розповіла, що діти - Максим та Катя з сусіднього корпусу побачили спалах у кімнаті дерев'яної будівлі.

"Максим і Катя побігли в сусідній корпус. Вони стукали в двері та вікна, виводили дітей з будівлі. Інша дівчинка одразу зателефонувала пожежникам", - розповіла ВВС Україна Алла Гоцульська.

З моменту, як діти побачили полум'я і до того, коли вогонь охопив дерев'яний корпус, минуло не більше 15-20 хвилин, додає пані Гоцульська.

Автор фото, Alexandr Ivanitsky

За її словами, діти поводилися дуже організовано.

На усю групу з 50 дітей, що відпочивали в таборі, був художній керівник ансамблю "Адель" та один вихователь, які також допомагали рятувати дітей, додала мама очевидиці подій.

Реконструйований оздоровчий табір "Вікторія" в Одесі відкрили 26 травня. Його називали найсучаснішим в Україні. На ремонт витратили близько 60 мільйонів гривень.

Сьогодні від одного з його корпусів залишилися тільки обгорілі рештки.

У ніч на суботу там сталася масштабна пожежа, яка забрала життя трьох дівчаток віком від 8 до 12 років. Усі вони були учасницями одного хореографічного ансамблю.