Порошенко закликав Радбез ООН відправити миротворців на Донбас

Петро Порошенко Копирайт изображения Reuters
Image caption Петро Порошенко продемонстрував паспорти, які буцімто належать російським офіцерам, назвавши це "беззаперечним доказом" російської агресії на Донбасі.

Президент України Петро Порошенко закликав ООН "якнайшвидше" відправити на Донбас миротворчу місію, аби "забезпечити мир".

"Українські сині берети брали участь в операціях ООН по всьому світу... Сьогодні ми також потребуємо плеча миротворця", - сказав пан Порошенко у виступі на саміті Радбезу ООН з питань миротворчості.

Президент продемонстрував паспорти, які, за його словами, належать російським офіцерам, що воювали на Донбасі, назвавши це "беззаперечним доказом того, що Росія... спонсорує тероризм на Донбасі", додавши, що ситуація в регіоні "не стає кращою".

Росія послідовно відкидає присутність своїх військових на Донбасі і визнає, що там можуть перебувати лише російські "добровольці".

"Хочу підтвердити свою пропозицію Раді відправити миротворчу місію на Донбас. Ми повинні почати рух у цьому напрямку - чим раніше тим краще", - зазначив український президент.

Мета цієї місії, за його словами, полягає у "постійному міжнародному контролі на неконтрольованій території українсько-російського кордону".

"Миротворча місія повинна забезпечити мир на Донбасі, а не заморозити конфлікт", - сказав він.

Згодом на брифінгу пан Порошенко уточнив, на яких саме повноваженнях цієї місії наполягає Київ.

За його словами, місія повинна мати мандат на відвідання "усієї окупованої РФ території", а також мандат для контролю за усім кордоном між Україною та Росією, "щоб російські танки й солдати не могли перейти український кордон".

Зустріч з Трампом

Image caption Перша зустріч двох президентів відбулася у червні, під час візиту Петра Порошенка у Вашингтон.

В рамках свого візиту до США на Генасамблею ООН пан Порошенко вже зустрівся з віце-президентом США Майком Пенсом і невдовзі має відбутися його зустріч із американським президентом Дональдом Трампом.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що під час цієї зустрічі пан Порошенко обговорить "тактику" врегулювання на Донбасі, а також українські реформи.

"Будемо обговорювати ситуацію навколо окупованого Донбасу, загальну тактику... яку потрібно узгодити на найвищому рівні... І, звичайно, будемо обговорювати сприяння США у подальшому просуванні наших реформ", - сказав пан Клімкін в кулуарах зустрічі "YES".

Перша зустріч двох президентів відбулася у червні, під час візиту Петра Порошенка у Вашингтон.

Напередодні президент США Дональд Трамп під час своєї промови на Генеральній асамблеї ООН засудив загрози суверенітету України.

"Ми маємо відкинути загрози суверенітету: від України до Південно-Китайського моря, - сказав американський президент. - Ми повинні підтверджувати повагу до закону, повагу до кордонів та повагу до культури і мирної взаємодії, яку все це передбачає".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему