Імейли Кушнера: демократи відкрили розслідування

джаред кушнер Копирайт изображения Getty Images

Після того, як зять американського президента Джаред Кушнер визнав, що користувався приватним імейлом в урядових справах, один із парламентарів-демократів відкрив розслідування.

Елайджа Каммінгс попросив пана Кушнера, який є старшим радником Трампа, не видаляти особисті імейли.

В ході передвиборчої кампанії пан Трамп неодноразово критикував свою суперницю Гілларі Клінтон за використання приватної пошти і навіть обіцяв посадити до в'язниці за таке поводження з таємною інформацією.

Адвокат пана Кушнера раніше підтвердив, що той надіслав із приватного акаунта "менше ніж 100 імейлів".

Американські ЗМІ повідомляють, що приватною поштою для робочого листування користувалися і п'ятеро інших радників президента.

Серед них, за повідомленнями, - дружина пана Кушнера і дочка Трампа Іванка.

Видання Newsweek твердить, що йому відомо про листа щодо співпраці з бізнес-організаціями, який надіслала Іванка. Копію імейла отримали два урядові чиновники.

Копирайт изображения Getty Images

За словами New York Times, серед інших, хто користувався приватними акаунтами, - колишній головний стратег Білого дому Стів Беннон, екс-голова апарату Райнс Прібус і радники Гері Кон та Стівен Міллер.

Каммінгс у своєму листі до Кушнера згадав про те, як республіканці свого часу розслідували імейли Клінтон.

"Громадськість має право на доступ до неконфіденційної інформації", - процитував він листа, який один із республіканців надіслав юристам Клінтон у 2015 році.

Речниця Білого дому Сара Хакабі Сандерс у понеділок сказала, що використання приватних імейлів для урядових справ, за її даними, було "дуже обмеженим".

У США фіксація діяльності урядовців визначається певними правилами.

Посадовцям Білого дому не заборонено користуватися приватними імейлами, якщо вони пересилають їх на свій робочий акаунт для зберігання.

Якщо цього не робити, журналісти, парламентарі та інші не зможуть отримати доступу до публічної інформації.

Новини на цю ж тему