Гефнера поховають поруч із Мерилін Монро

Гефнер Копирайт изображения Reuters

За життя засновника чоловічого журналу Playboy Г'ю Гефнера постійно оточував цілий гарем красивих молодих жінок.

Після смерті він лежатиме поруч із лише однією - голлівудською зіркою Мерилін Монро.

Гефнер, який помер у середу на 92-му році життя, у 1992 році за 75 тисяч доларів придбав склеп поруч зі склепом акторки.

Ситуація розділила громадську думку: частина вважає це зворушливим жестом, тоді як інші - небажаним сусідством.

"Провести вічність поруч із Мерилін - надто солодка спокуса, аби пройти повз неї", - процитував слова самого Гефнера у Twitter користувач Vinny Chase.

Водночас частина дописувачів наголошують на тому, що коли Гефнер видавав перше число свого журналу зі знімком Мерилін Монро у 1953 році, сама вона через це побоювалася за власну подальшу кар'єру.

Будучи молодою жінкою, що мала брак акторської роботи і грошей, вона погодилася позувати голою і отримала за це 50 доларів.

Через чотири роки Гефнер заплатив 500 доларів чиказькій компанії із виготовлення календарів, аби мати змогу показати Монро "не прикриту нічим, окрім радіо", і продав 50 тисяч примірників журналу фактично за одну ніч.

Копирайт изображения PLAYBOY

У книзі "Мерилін: її життя у власних словах" акторка писала: "Мені ніколи навіть не подякували усі ті, хто заробив мільйони на фотографії оголеної Мерилін. Мені навіть довелося придбати копію журналу, щоб побачити себе у ньому".

Гефнер ніколи не зустрічався із зіркою, хоча казав, що одного разу вони розмовляли телефоном.

Пророк гедонізму

Засновник і незмінний головний редактор культового чоловічого журналу Playboy Г'ю Гефнер помер у США у віці 91 року.

Гефнер, якого журнал Time якось назвав пророком гедонізму, помер у своєму будинку в Лос-Анджелесі.

Як повідомили в Playboy Enterprises, він помер від природних причин.

"Життя занадто коротке, щоб жити чужою мрією", - говорив пан Гефнер.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Г'ю Гефнер помер у своєму будинку

"Мій батько жив... як віртуоз засобів масової інформації та культури і людина, яка стояла за деякими з найбільш значних соціальних і культурних рухів сучасності в захисті свободи слова, громадянських прав і сексуальної свободи", - сказав в інтерв'ю виданню People син Г'ю Гефнера Купер, креативний директор Playboy Enterprises.

Він додав, що батька не вистачатиме дуже багатьом.

Як же все починалося

Перший випуск журналу Г'ю Гефнер підготував у 1953 році на власній кухні. У рубриці "Дівчина місяця" на обкладинці тоді з'явилася оголена Мерилін Монро.

Гроші на видання першого числа видання Гефнеру довелося позичати, у тому числі у власної матері. Однак вже дуже скоро його дітище стало найбільш продаваним чоловічим журналом у світі.

Сам легендарний засновник популярного журналу вважав себе натхненником сексуальної революції 1960-70-х років.

"Я ніколи не вважав Playboy журналом про секс, - говорив Гефнер у 2002 році в інтерв'ю CNN. - Для мене він завжди був журналом про спосіб життя, в якому секс є важливою складовою частиною".

Крім фотографій оголених моделей у журналі виходили серйозні інтерв'ю з Фіделем Кастро, Джоном Ленноном, Мартіном Лютером Кінгом, а також публікували розповіді письменників, зокрема Володимира Набокова, Курта Воннегута, Яна Флемінга, Станіслава Лема, Стівена Кінга, Габріеля Гарсіа Маркеса, Джека Керуака та інших.

Копирайт изображения EPA
Image caption Playboy був першопрохідцем серед глянцевих журналів, почавши у середині ХХ століття публікувати оголені фотографії

Playboy швидко став знаковим брендом, а логотип у вигляді кролика з метеликом на шиї - знаменитим.

На піку популярності журналу, який зробив ставку на публікації оголених моделей, тиражі Playboy у 1970-их досягали 7 мільйонів примірників. В останні роки, однак, тиражі журналу не перевищували 800 тисяч.

Велику частку прибутку Playboy отримує від продажу і ліцензування своєї брендової продукції.

У 2015 році було оголошено, що Playboy випускатимуть без фотографій "ню". Але вже через рік журнал повернувся до колишнього формату.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Гефнер - на фотографії у своєму улюбленому шовковому халаті - любив влаштовувати гучні вечірки у маєтках Playboy

"Я ніколи не подорослішаю, - говорив 82-річний Гефнер в інтерв'ю CNN. - Мені головне - залишатися молодим. Я ще давно вирішив, що вік ролі не грає, поки дівчата... думають так само, мені добре".

Бурхливе особисте життя

Гефнер в останні роки любив влаштовувати пишні, гучні вечірки в компанії з юними моделями у маєтках в Чикаго і Лос-Анджелесі, а свої успіхи у жінок пояснював тим, що вживає віагру.

За своє життя медіамагнат переспав з більш ніж сотнею жінок - стверджував він сам.

Гефнер тричі був одружений, у нього двоє дітей від першого шлюбу - син і дочка.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Playboy на все життя: Г'ю Гефнер помер у віці 91 рік

Чотири роки тому 86-річний Гефнер одружився втретє на одній з моделей Playboy Крістал Гарріс, яка на 60 років молодша за нього.

Крістал Гарріс стала обличчям журналу в грудні 2009 року.

Для Гефнера це був третій шлюб, водночас Гарріс одружена до того не була. У 1949 році дружиною Гефнера стала Мідфред Вільямс, а в 1989-му - Кімберлі Конрад.

Гефнер обожнював Instagram і активно ним користувався.

Статок Г'ю Гефнера оцінюють у 43 мільйони доларів, ідеться в повідомленні на сайті його компанії Playboy Enterprises, Inc.

Новини на цю ж тему