У ЄС назвали каталонський референдум незаконним

Барселона Копирайт изображения Getty Images
Image caption У Єврокомісії нагадують, що із відокремленням від Іспанії Каталонія втратить і членство у ЄС

У Брюсселі вважають референдум про незалежність Каталонії незаконним, бо він суперечить конституції Іспанії. У Єврокомісії це також називають внутрішньою справою країни.

Про це на брифінгу заявив речник Єврокомісії Маргарітіс Схінас.

"Згідно з іспанською Конституцією, вчорашнє голосування у Каталонії було незаконним. Для Єврокомісії, і президент Юнкер неодноразово повторював, - це є внутрішнім питанням Іспанії", - заявив речник керівного органу ЄС.

У Єврокомісії також закликали уряди Іспанії і Каталонії перейти від конфронтації до діалогу.

"Насильство ніколи не зможе бути інструментом в політиці", - заявив Маргарітіс Схінас, додавши водночас, що у Брюсселі "довіряють лідерству прем'єр-міністра Маріано Рахоя, щоб врегулювати цей важкий процес з повною повагою до іспанської Конституції та фундаментальних прав громадян".

Речник Єврокомісії також повідомив, що у понеділок у другій половині дня відбудеться телефонна розмова голови Єврокомісії та іспанського прем'єра.

Копирайт изображения AFP

Тим часом Верховний комісар ООН з питань прав людини Зейд Раад аль-Хуссейн заявив про стурбованість застосуванням сили сили у день референдуму, коли сотні людей були поранені.

Він наголосив, що дії поліцейських мають бути "завжли пропорційними та необхідними".

"Я твердо вірю, що поточна ситуація має бути розв'язана за допомогою політичного діалогу, із повною повагою до демократичних свобод", - йдеться у заяві представника ООН.

Каталонські лідери заявили, що створять спеціальну комісію, яка розслідуватиме за яких обставин під час референдуму отримали поранення понад 800 цивільних.

У цей день до Каталонії прибули тисячі додаткових сил поліції, які отримали наказ завадити проведенню голосування, яке Мадрид називає незаконним.

Новини на цю ж тему