Мадрид підозрює голову поліції Каталонії в заколоті

Глава каталонской полиции Траперо (второй слева), 6 октября 2017 Копирайт изображения AFP
Image caption Голова каталонської поліції Траперо (другий зліва) прибув на слухання в суді у супроводі колег

Голова каталонської поліції Жозеп Луїс Траперо постав у п'ятницю перед судом в Мадриді: його підозрюють в заколоті проти держави.

Поліцію Каталонії звинувачують в невиконанні обов'язків з охорони співробітників національної поліції Іспанії від учасників протестів, які пройшли перед референдумом про незалежність 1 жовтня.

Як підозрювані в суд викликані також двоє головних активісти руху за незалежність Каталонії і ще один співробітник каталонської поліції.

Референдум про незалежність Каталонії, що відбувся у неділю, Мадрид визнав незаконним.

Слухання проходять у національному кримінальному суді в Мадриді. Справа стосується сутичок між іспанською поліцією і тисячами прихильників незалежності Каталонії перед будівлею регіонального міністерства економіки в Барселоні 20 вересня.

Іспанська газета El Pais назвала висунуті проти каталонської поліції звинувачення екстраординарними в сучасній історії демократії в Іспанії і нечуваними з часів диктатури Франко.

Стаття про заколот, яку внесли у кримінальний кодекс Іспанії 1822 року, передбачає тюремної термін до 15-ти років. Заколотом вважаються дії, спрямовані проти державних рішень або національних сил безпеки.

У серпні після теракту в Барселоні каталонську поліцію, навпаки, вшановували за швидку ліквідацію осередку ісламістів.

Копирайт изображения EPA
Image caption Жозепа Луїса Траперо влада вихваляла за ефективну роботу з розгрому осередку джихадистів в Барселоні

Уряд Каталонії заявив, що проголосить незалежність протягом найближчих кількох днів.

У відповідь прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой призначив засідання кабінету міністрів, щоб обговорити подальші дії щодо Каталонії.

За даними організаторів референдуму, явка склала 42%. Проголосувало 2,2 млн жителів регіону. У заяві організаторів йдеться, що 90% голосів віддано за незалежність, але офіційні результати ще не опубліковані.

Поліція намагалася перешкодити референдуму, який іспанський конституційний суд визнав незаконним. Голосування було затьмарене сутичками з поліцією, яка намагалася вилучити бюлетені та урни.

Новини на цю ж тему