У Росії проходять акції на підтримку Навального

навальний, мітинг Копирайт изображения Reuters

7 жовтня по всій Росії заплановані акції на підтримку російського опозиційного лідера Олексія Навального, який зараз перебуває під адміністративним арештом. Більшість мітингів, які мають пройти у 80 містах, не дозволені владою.

Мітингувальники вимагають негайного звільнення Олексія Навального, створення умов для нормальної політичної конкуренції та допуск Навального чи будь-яких інших кандидатів, здатних зібрати необхідні 300 тисяч підписів, на президентські вибори.

На сторінці групи Навального у соцмережі ВКонтакте вказано, що опозиціонери вийдуть на вулиці в день, коли президент Росії виходить на пенсію (7 жовтня - день народження Володимира Путіна, якому виповнюється 65 років), натякаючи на заплановане збільшення пенсійного віку держслужбовців до 65 років.

У мітингах планують взяти участь прихильники Навального у 80 містах Росії. Головна акція запланована в Санкт-Петербурзі на Марсовому полі о 18:00 за місцевим часом.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Олексій Навальний перебуває під адмінтративним арештом

Влада Москви відмовилися дати дозвіл на проведення мітингу. Попри це штаб Навального закликає москвичів вийти на вулиці.

При цьому в Барнаулі, Бійську, Братську та Великому Новгороді акції були узгоджені з місцевою владою.

Напередодні мітингів затримали керівника передвиборного штабу Навального Леоніда Волкова, а також арештували координаторів регіональних штабів в Краснодарі, Ставрополі й Смоленську.

У декількох офісах опозиційного політика, зокрема, в Москві і Санкт-Петербурзі, пройшли обшуки, вилучили агітаційні матеріали.

Копирайт изображения AFP
Image caption Напередодні у штабі Навального в Москві відбувся обшук

Акції вже пройшли в Хабаровську, Улан-Уде і Читі. Вони були нечисленними - на вулиці вийшли кілька десятків людей.

Повідомляється, що поки що на акціях масових затримань не відбувається. Однак, за даними порталу "ОВД-Инфо", у суботу затримали координаторів штабів Навального в Твері, Ставрополі і Пермі.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему