Охматдит отримав обладнання для раннього виявлення раку

Обладнання Копирайт изображения moz.gov.ua

Дитяча лікарня "ОХМАТДИТ" отримала радіологічне обладнання, яке дозволяє виявляти онкологію на ранніх стадіях - про це повідомили у міністерстві охорони здоров'я.

Обладнання, зазначили там, закупили за державні гроші ще у 2012 році, але "через недобросовісного постачальника" воно потрапило до медзакладу лише зараз.

"Незважаючи на те, що обладнання було повністю оплачене державою, попередній підрядник будівництва незаконно утримував та не повертав дороговартісне обладнання", - ідеться у повідомленні.

У вересні цього року детективи НАБУ почали розслідування у справі, отримавши матеріали з Національної поліції. Згодом його вдалося повернути до лікарні.

Попри те, що обладнання є речовим доказом у кримінальному провадженні, слідчі дозволили його використання до завершення розслідування.

"Наразі пріоритетом є перевірка та оцінка стану обладнання, його комплектації та справності. Наступними кроками є монтаж, налаштування обладнання та проведення навчання українських фахівців", - повідомила керівниця МОЗ Уляна Супрун.

Для навчання залучать іноземних спеціалістів.

"Вперше в дитячій лікарні в Україні з'явиться подібне обладнання для маленьких пацієнтів", - зазначила головний лікар "ОХМАТДИТ" Ірина Садов'як.

На закупівлю цього обладнання у 2012 році виділили 35 мільйонів гривень.

Новини на цю ж тему