Земан пропонує взяти компенсацію за Крим

Мілош Земан Копирайт изображения EPA
Image caption Президент Земан неодноразово публічно висловлювався про те, що Україна не зможе повернути Крим, та засуджував санкції проти Росії

Президент Чехії Мілош Земан вважає, що анексія Криму Росією є "завершеною справою", і пропонує владнати її шляхом виплат Україні.

Про це пан Земан заявив у Парламентській асамблеї Ради Європи.

"Крим - це анексія, без сумніву. Та це завершена справа", - сказав пан Земан.

За його словами, Україні і Росії слід домовитися про "якусь компенсацію - чи у фінансовій формі, чи нафтою і газом", - додав він

У разі незгоди щодо Криму може початися "європейська війна", застеріг чеський президент.

"Ми маємо уникнути європейської війни і водночас компенсувати Україні (втрату Криму. - Ред.)", - звернувся він до депутатів.

"Крим не продається"

Міністр закордонних справ України так відреагував у Twitter на ці заяви:

"Залиште Земана, його не виправити. В театрі є режисери і є актори. Ті, хто запросили його до виступу, знали, що він скаже. З ними і треба боротися", - написав він.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба також назвав пана Земана "актором", додавши, що "Крим не продається".

"Він (Земан. - Ред.) завжди був за Росію. Сьогодні він був просто артистом, якого вивели на авансцену, щоби створити правильну атмосферу і мобілізувати людей, які ще не визначилися щодо повернення росіян (до ПАРЄ. - Ред.)", - написав він у Facebook.

Раніше російську делегацію позбавили права голосу на сесіях ПАРЄ і можливості брати участь у роботі статутних органів асамблеї через події в Україні.

Президент Земан неодноразово публічно висловлювався про те, що Україна не зможе повернути Крим, та засуджував санкції проти Росії, що їх запровадили після анексії Криму.

Як відреагували у Чехії?

На думку заступника директора чеської аналітичної агенції "Європейські цінності" Якуба Янди, чеський президент діє в інтересах Росії і його коментарі спрямовані на те, аби "де-факто легітимізували російську окупацію української території".

"Чеський президент Мілош Земан діє як російський троянський кінь або як уповноважений російських інтересів за кордоном", - сказав він в коментарі для ВВС Україна.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Росія анексувала Крим у березні 2014 року після так званого референдуму, який відбувався всупереч українському законодавству.

Водночас депутат Європарламенту від Чехії Яромир Штетина назвав слова пана Земана образою в бік українців, які "постраждали за оборону країни".

"Земан змушує Україну продати частину своєї території. Він забув чи ніколи не знав, що таке захищати свободу своєї землі. Це плювок в обличчя тисячам українців, які постраждали за оборону країни", - заявив він ВВС Україна.

У посольстві Чехії в Україні, тим часом, наголосили, президент Земан висловив особисту точку зору щодо анексії Криму.

"Посольство зафіксувало інформацію, що з'явилася в ЗМІ стосовно виступу Земана у Парламентській асамблеї Ради Європи. За даними ЗМІ, у деяких частинах виступу йшлося про його особисту точку зору", - цитує заяву посольства агенція "УНІАН".

Росія анексувала Крим у березні 2014 року після так званого референдуму, який відбувався всупереч українському законодавству.

Анексію півострова не визнали ані Україна, ані світова спільнота. Після анексії країни Заходу застосували санкції щодо Росії та громадян України, які брали участь в анексії.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему