Клімкін: кожен співвітчизник має знати державну мову

Клімкін Копирайт изображения UNIAN

Україна не має наміру закривати школи або звільняти вчителів - на цьому наголосив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час прес-конференції з угорським колегою Петером Сійярто.

"У нас відбулась з Петером Сійярто відверта розмова на основі аргументів, а не інтерпретацій, на основі фактів, а не міфології", - заявив Клімкін за підсумками двосторонньої зустрічі у Будапешті.

"Закон про освіту не спрямований проти жодної меншини. Кожен співвітчизник має, крім рідної, засвоїти і державну мову", - додав він.

Також міністр зазначив, що для того, аби "додатково зняти занепокоєння угорських колег, ми передали закон на експертизу до Венеціанської комісії".

У четвер Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про "перешкоди навчання рідною мовою національних меншин", які, на думку авторів, створює новий український закон про освіту. Україна ж вимагає від сусідів дзеркальних норм навчання для української нацменшини.

Угорщина, Румунія, Молдова та низка інших країн критикують Київ за статтю у новому законі про освіту, відповідно до якої до 2020 року, як перехідний період, учні шкіл національних меншин навчатимуться рідною мовою, але паралельно вивчатимуть державну українську мову.

Із 2020 року - навпаки, навчання відбуватиметься тільки українською, а мова нацменшин стане окремою дисципліною.

Київ наполягає, що скасовувати поправку не буде, але подав закон на розгляд Венеціанської комісії.

Новини на цю ж тему