Теракт у Берліні: виявили грубі прорахунки поліції

теракт Копирайт изображения Reuters

Розслідування торішнього нападу на різдвяний ярмарок в Берліні, в результаті якого під колесами вантажівки загинули 12 людей, виявило грубі помилки поліції та служб безпеки.

Ініціатором цього розслідування виступив сенат Берліна. У звіті говориться, що поліція втратила низку можливостей заарештувати і депортувати тунісця Аніса Амри, який влаштував напад.

Давно було відомо, що Амрі, який дотримувався ісламістських поглядів, є небезпечним, йдеться в звіті. Поліція могла затримати його за звинуваченнями, пов'язаними з поширенням і вживанням наркотиків ще до 19 грудня, коли стався напад.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Берлін у жалобі після нападу

У той день він в'їхав на територію жвавого різдвяного базару на площі Брайтшайдплац, вбив 12 людей і завдав тяжких травм десяткам інших.

Амрі, який втік з місця злочину, за кілька днів убили в перестрілці з поліцією в Італії.

Представляючи звіт, колишній прокурор Бруно Йост сказав, що виявлені грубі помилки, які не повинні були статися.

Він зазначив, що, хоча поліція Берліна отримала сигнал про Амрі, як потенційно небезпечного ісламіста, схильного до насильства, стеження за ним велося лише в робочі дні.

Спостереження зовсім припинили за кілька тижнів, коли поліція вирішила, що 24-річний тунісець - лише дрібний наркоторговець.

За словами Йоста, Амрі могли затримати за звинуваченнями в наркоторгівлі, але через неузгодженість дій з прокуратурою йому вдалося вийти сухим з води.

"Не можна сказати з математичної точністю, що Амрі могли заарештувати і ізолювати, але, якби все спрацювало як треба, то була б реальна можливість затримати його і залишити під арештом на якийсь час", - сказав він.

"Амрі був одним з тих підозрюваних, кого регулярно згадували на засіданнях об'єднаного антитерористичного центру реагування. Про нього говорили частіше, ніж, мабуть, про будь-кого. І не можна після всього цього просто брати і поводитись так, ніби це всього лише якийсь дрібний злодюжка", - додав пан Йост.

Розслідування також виявило сліди підробок в поліцейських документах, ймовірно, зроблених з метою приховати промахи представників правопорядку.

Німецька поліція поки що публічно не прокоментувала підсумки розслідування.

Новини на цю ж тему