Лідер Каталонії не прояснив питання незалежності

КАТАЛОНІЯ Копирайт изображения Reuters
Image caption Карлес Пучдемон не каже, чи проголосила Каталонія незалежність

Керівник уряду Каталонії Карлес Пучдемон у листі прем'єр-міністру Іспанії запропонував у найближчі два місяці почати діалог про вихід з глухого кута. Але не став уточнювати, чи оголосила Каталонія незалежність від Іспанії за результатами референдуму.

Пучдемон після голосування підписав декларацію про незалежність особисто, хоча за каталонським законом це мав зробити весь парламент загалом. Керівник запропонував відкласти урочисте оголошення, щоб налагодити діалог з Мадридом.

Уряд Іспанії відкинув можливість перемовин та дав Пучдемону п'ятиденний строк, щоб роз'яснити свою позицію. Цей термін спливає у понеділок.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой попередив голову уряду Каталонії, що у разі проголошення незалежності Мадрид скористається 155-ю статтею конституції, яка передбачає запровадження прямого правління та тимчасове зупинення автономії.

Після виступу Пучдемона у каталонському парламенті Рахой звинуватив його у цілеспрямованому створенні плутанини та пообіцяв відновити визначеність.

За даними каталонської влади, у референдумі взяли участь 43% виборців, 90% з яких підтримали незалежність.

Мадрид, а також ЄС, заявили про нелегітимність голосування.

У Брюсселі дали зрозуміти, що у випадку виходу Каталонії зі складу Іспанії, її перестануть вважати частиною ЄС.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему