Рада розгляне вимоги активістів після медреформи

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Мітинг біля ВР: вимоги учасників і кордони силовиків

Спікер Андрій Парубій заявив, що одразу після розгляду медичної реформи Верховна Рада перейде до законопроектів, яких вимагають протестувальники під парламентом.

Як повідомив кореспондент ВВС Україна, спікер доручив профільному комітету якомога швидше підготувати до розгляду два проекти щодо обмеження депутатської недоторканності.

Раніше у вівторок президент Порошенко вніс до парламенту законопроект під номером 7203 про внесення змін до статті 80 Конституції (щодо недоторканності депутатів України).

Після недоторканності, за словами Андрія Парубія, депутати перейдуть до розгляду реформи виборчого законодавства.

"У парламенті є зареєстрований виборчий кодекс з пропорційною системою і відкритими списками", - сказав спікер.

Щодо третьої вимоги активістів про Антикорупційний суд, то Андрій Парубій нагадав, що Венеціанська комісія розкритикувала проект, який є в парламенті, а тому проект закону про Антикорупційний суд потрібно доопрацювати і подати заново.

17 жовтня низка опозиційних партій під стінами Ради проводять акцію з вимогою до парламенту та президента провести "велику політичну реформу", як називають її самі організатори.

Активісти вимагають запровадити пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками, створити Антикорупційний суд та обмежити депутатську недоторканність.

Серед учасників - Автомайдан, Центр Протидії Корупції, ГР "Чесно", ВО "Свобода", Партія "Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі", партія "Самопоміч".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему