СБУ передала до суду справу російського військового Агєєва

Військовий квиток Віктора Агєєва Копирайт изображения Служба безпеки України

Служба безпеки України передала до суду кримінальну справу російського військовослужбовця Віктора Агєєва, якого влітку цього року українські військові взяли у полон у зоні АТО.

Разом зі справою Агєєва до суду передано справи ще двох бойовиків так званої "ЛНР", повідомляє СБУ.

"Слідство встановило, що військовослужбовець Збройних Сил РФ з березня 2017 року приєднався до терористичних формувань, де виконував функції кулеметника окремої "розвідувальної роти". Двоє його спільників, мешканці Алчевська й Сєверодонецька, з 2014 року перебували у складі бандформувань Дрьомова і так званого "козачого полку імені Платова", - ідеться у повідомленні.

За даними спецслужб, у травні 2017 року у складі диверсійної групи вони перебували на підконтрольній українській владі території Новоайдарського району. Диверсантів виявили військовослужбовці Збройних Сил України, під час затримання двоє бойовиків були вбиті.

Дії підозрюваних кваліфіковані за ознаками злочинів "створення терористичної групи чи терористичної організації", "незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами" Кримінального кодексу України.

Ці статті передбачають покарання строком від восьми до п'ятнадцяти років позбавлення волі.

Раніше Віктор Агєєв в першому після затримання інтерв'ю розповідав, що його відправили на схід України після підписання контракту на службу в Збройних силах Росії у березні 2017 року.

У міністерстві оборони Росії заперечують, що Віктор Агєєв - чинний російський військовий. У відомстві заявляли, що у травні 2016 року Агєєва звільнили в запас, а на контрактну службу він не вступав.

Новини на цю ж тему