Розслідувачка панамських файлів загинула у вибуху

Експерти поліції та судмедексперти працюють на місці вибуху Копирайт изображения Reuters
Image caption Експерти поліції та судмедексперти працюють на місці вибуху

Відома журналістка з Мальти, яка розслідувала панамські файли і звинуватила уряд острова у корупції, загинула внаслідок вибуху в машині, заявили в місцевій поліції.

Повідомляється, що 53-річну Дафну Каруану Галіцію вбили, її машина вибухнула невдовзі після того, як жінка від'їхала від свого дому.

Як інформують місцеві медіа, один з її синів почув вибух і вибіг на вулицю. Від орендованої машини, яку водила пані Галіція, залишились самі уламки.

Прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат, якого на початку цього року Каруана Галізія звинувачувала у правопорушеннях, засудив убивство.

"Без застережень, я засуджую цю варварську атаку на людину", - сказав він у телевізійному зверненні.

Цьому "немає виправдання… в будь-якому разі", - додав він.

Копирайт изображения Linkedin
Image caption Повідомляють, що Дафну Каруану Галіцію вбили у понеділок одразу після того, як вона залишила свій будинок.

"Я не заспокоюсь, доки розслідування не завершиться", - заявив пан Джозеф.

Тисячі людей вийшли віддати шану журналістці ввечері у понеділок у курортному містечку Сліма.

Два тижні тому журналістка заявила в поліцію про погрози щодо неї, але не надала жодної іншої інформації.

Каруану Галицію вбили через чотири місяці після того, як лейбористська партія Джозефа Муската перемогла на виборах, які він назвав ранніми через звинувачення журналістки в причетності його та його дружини до скандалу з панамськими файлами.

Подружжя заперечувало, що користувалося таємними офшорними банківськими рахунками, щоб приховувати платежі від влади Азербайджану.

У своєму блозі пані Галіція також писала про опозиційних політиків, а в останньому пості назвала політичну ситуацію на Мальті "відчайдушною".

Прес-секретарка канцелярії прем'єр-міністра розповіла BBC про те, що висновки про політичні мотиви вбивства можуть бути передчасними.

Мальта звернулася по міжнародну допомогу у розслідуванні, зокрема до ФБР у США.

Водночас сім'я пані Галиції висловила вимогу заміни відповідальний за розслідування вбивства магістрат, повідомляє газета Malta Independent.

У газеті наголошують, що у своїх матеріалах журналістка неодноразово критикувала чинний магістрат.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему