Українцеві Грибу знову продовжили арешт у Росії

Павло Гриб Копирайт изображения Olha Gryb
Image caption Павло Гриб зник у Білорусі наприкінці серпня

Суд у Росії знову продовжив арешт 19-річному українцеві Павлові Грибу - про це повідомив його батько.

"Буквально дві години тому завершилося засідання суду. Згідно з його рішенням, термін утримання під вартою продовжили до 4 січня 2018 року", - розповів Ігор Гриб після засідання суду у Краснодарі.

Він також зачитав лист від адвоката підсудного, у якому зазначено, що стан Павла Гриба незадовільний і в нього періодично спостерігають відкриту кровотечу.

На початку вересня українця вивозили з СІЗО на обстеження, але згодом повернули назад.

Перед тим сестра Павла Ольга Гриб повідомила ВВС Україна, що до нього не пускають українських лікарів.

А у коментарі виданню "Українська правда" вона припустила, що російські спецслужби можуть спробувати через своїх лікарів спростувати його діагноз - "синдром портальної гіпертензії", через який затриманий змушений щодня приймати ліки. Порушення прийому, за словами рідних, може призвести до фатальних наслідків.

МЗС України висловлювало протест через недопуск українських лікарів.

За що затримали?

19-річний українець Павло Гриб зник на території Білорусі ще 24 серпня. Лише через 14 днів ФСБ Росії надало українським дипломатам інформацію, що він у СІЗО у Краснодарі. Його затримали за звинуваченням за статтею "про тероризм".

Два тижні доля хлопця була невідома. Білоруські правоохоронці заявляли, що у них його немає.

До Гомеля Павло Гриб поїхав на зустріч із дівчиною, з якою переписувався спершу у VK, а потім у Skype.

Копирайт изображения facebook
Image caption Хлопець має проблеми зі здоров'ям

Родина Павла Гриба звернулась із заявою до Європейського суду з прав людини щодо дій Росії, які можуть загрожувати життю хлопця.

Також родичі вимагають забезпечити хлопцю доступ до медичного обслуговування, адже він потребує щоденного специфічного лікування через вроджене захворювання.

Затриманий має проблеми з кровообігом через синдром портальної гіпертензії. Кожен день перебування хлопця у СІЗО в неналежних умовах може бути фатальним для його життя, стверджують рідні.

Батько Павла Гриба служив в Україні прикордонником. Він розповідає, що син активно висловлювався у соцмережах щодо політичних питань. До ЗСУ чи добробатів не має стосунку, не їздив на Донбас та ніколи не виїздив за кордон.

За словами батька, у соцмережах син познайомився з дівчиною. Вона представилась патріоткою України з-під Сочі. Їй нібито було 17 років.

У них ніби зав'язались віртуальні романтичні стосунки, й вони домовилися зустрітись у Білорусі.

Низка ЗМІ встигли поспілкуватися з дівчиною Тетяною, з якою нібито мав зустрітися Павло Гриб. Вона вказує, що зустріч відбулась. Дівчина розповіла журналістам, що організувала зустріч під тиском ФСБ.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба закликав Раду Європи вжити заходів для звільнення українця.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему