Нові правила для вступників: не більше семи заяв на "бюджет"

ЗНО Копирайт изображения unian

Міносвіти затвердило правила прийому до вищих навчальних закладів на 2018 рік. Відтепер абітурієнти зможуть подавати максимум сім заяв у чотири вузи. Про це 18 жовтня розповіли у МОН.

Кількість заяв на контракт не обмежена. Минулого року на бюджет вступники могли подавати 9 заяв.

У 2018 році абітурієнти, за кількома винятками, будуть подавати заяви тільки в електронній формі.

Реєстрація електронних кабінетів і завантаження необхідних документів розпочнеться 2 липня і закінчиться 25 липня 2018 року.

Наступного року будуть приймати сертифікати ЗНО 2016, 2017 і 2018 років (при цьому оцінки з іноземних мов будуть враховувати тільки за сертифікатами за 2018 рік).

Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі ЗНО, подання заяв триватиме до 26 липня.

"На 2018 рік ми дещо розширили терміни проведення творчих конкурсів - вони проходитимуть у кілька сесій з 14 до 26 липня. Вступні іспити відбудуться з 21 до 26 липня, а співбесіди триватимуть з 21 до 23 липня включно", - розповів директор департаменту вищої освіти Олег Шаров.

Він додав, що наступного року з'явиться нова форма вступного випробування - творчі заліки, які ВНЗ можуть проводити вже з 1 лютого 2018 року й до 26 липня.

Творчі заліки запровадять замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності, журналістику та окремі спеціалізації дизайну. Це буде етап доконкурсного відбору.

Дізнатися, хто пройшов на бюджет, вступники зможуть 1 серпня - цього дня оприлюднять рейтинговий список із переліком рекомендованих до зарахування. На бюджетні місця зарахування відбудеться 7 серпня, на контрактні - не пізніше 30 вересня.

ЗНО у 2018 році відбудеться 22 травня - 14 липня.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему