У G7 знову закликали взятися за медреформу

Новонароджений Копирайт изображения UNIAN

Посли країн "Великої сімки" закликають Верховну Раду України до розгляду законопроектів щодо проведення медичної реформи.

"Посли G7 висловили підтримку медичній реформі і нагадують заяву, зроблену у квітні, - заохочення Верховної Ради прийняти закон", - написав у Twitter посол головуючої зараз у "Великій сімці" Італії Давіде ла Чечіліа.

У четвер Верховна Рада має розглянути кілька законопроектів, які, за словами МОЗ, дадуть можливість реформувати медицину в Україні.

Спікер Андрій Парубій висловив сподівання, що парламент зможе проголосували за медичну реформу і два супровідних до неї законопроекти до 12:00.

У квітні посли країн Великої сімки у спільній заяві висловили підтримку плану реформи ‎охорони здоров'я в Україні.

Там зазначили, що гарантування державою фінансування застрахованих медичних послуг і ‎ліків через Національну службу здоров'я - це свідчення готовності рухатися далі у здійсненні ‎‎"надважливих реформ".

За потребу медреформи в Україні також виступала посол Британії Джудіт Гоф.

У червні Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект про державні фінансові гарантії надання медпослуг, який дав початок медичній реформі в Україні. При цьому депутати відхилили зміни до бюджету, необхідні для її втілення.

Керівниця міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун наполягла, що парламент все ж має ухвалити зміни до Бюджетного кодексу.

Вона також заявила, що кілька сотень внесених до закону про медичну реформу правок повністю змінюють її суть.

Напередоні у МОЗ повідомили, що зміни в системі охорони здоров'я вже почалися: впроваджують систему госпітальних округів, діє програма "Доступні ліки", у тестовому режимі працює електронна система обліку.

Водночас критики пропонованих урядом змін, зокрема голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець, вважають, що медреформа може зруйнувати медичну галузь в Україні і порушує Конституцію.‎

Також на цю тему

Новини на цю ж тему