МОЗ: реформа - це революція гідності у медицині

Супрун і Гройсман Копирайт изображения UNIAN

Верховна Рада дала старт першій з часів незалежності реформи в українській медицині - на цьому наголосили в міністерстві охорони здоров'я.

"Ця реформа - це революція гідності у медицині, бо гідність лікаря і гідність пацієнта - у центрі змін, які ми розпочнемо уже найближчим часом", - ідеться у повідомленні, опублікованому після ухвалення парламентом закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів.

Цей документ дає старт медичній реформі в Україні.

Тепер парламенту потрібно підтримати зміни до бюджету, необхідні для того, щоб реформа запрацювала, а також президентський законопроект про реформу сільської медицини, наголосили у відомстві.

Обидва документи у четвер затвердили у першому читанні - одразу після ухвалення законопроекту про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів.

В уряді також мають розробити і затвердити підзаконні акти, "щоби дати реформі запрацювати, а місцевій владі - активно долучатися".

Під час обговорення у парламенті на адресу запропонованих урядом змін лунало багато критики.

Депутат Сергій Соболєв назвав медреформу "недолугою". Сергій Каплін завив, що наслідком її впровадження, на його думку, буде "тотальне знищення сільської медицини". А, на думку Віктора Пинзеника, реформу "у кінцевому варіанті перетворили у невідомо що".

Послідовний критик ініціатив МОЗ - голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець - заявила після голосування, що "більша частина українців буде позбавлена доступу до високоспеціалізованої повноцінної медичної допомоги відразу після того, як почне діяти цей закон".

"Геноцид розпочався: українців знищать по закону", - написала вона у Facebook.

"Ми могли нічого не зробити і терпіти те зубожіння, яке є в українських лікарнях. А сьогодні вашою відповідальністю, нашими спільними зусиллями ми починаємо важку працю", - сказав під час виступу у парламенті прем'єр Володими Гройсман.

Підтримати реформу також закликали президент Петро Порошенко, громадські активісти, пацієнтські організації, а також посли країн "Великої сімки".

Там зазначили, що гарантування державою фінансування застрахованих медичних послуг і ‎ліків через Національну службу здоров'я - це свідчення готовності рухатися далі у здійсненні ‎‎"надважливих реформ".

За потребу медреформи в Україні також виступала посол Британії Джудіт Гоф.

Напередодні у МОЗ повідомили, що зміни в системі охорони здоров'я вже почалися: впроваджують систему госпітальних округів, діє програма "Доступні ліки", у тестовому режимі працює електронна система обліку.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему