Саакашвілі: "Я буду битися до кінця навіть самотужки"

Міхеіл Саакашвілі Копирайт изображения Unian

Лідер партії "Рух нових сил" Міхеіл Саакашвілі заявив з трибуни біля Верховної Ради, що він би бився до кінця, навіть якщо б залишився один.

"Але ми не самі, нас дуже багато. І нас буде ще більше", - сказав він.

"За 70 днів можна взагалі забути, що вони [уряд і президент] колись існували і жити життям нормальної європейської країни", - запевнив політик.

Раніше частина організаторів акції протесту заявила про вихід. У наметовому містечку залишилися активісти і представники партії "Рух нових сил".

"Всі інші учасники продовжать боротьбу власними методами", - зачитав зі сцени звернення оргкомітету мітингу активіст Олександр Лємєнов.

У зверненні значиться, що наразі Верховна Рада почала діяти лише щодо однієї з вимог протестувальників: до Конституційного суду відправили проект закону про зняття депутатської недоторканності.

"Через місяць, максимум два закон повинен повернутися в парламент і має бути схвалений на наступній сесії", - сказав пан Лємєнов.

Серед інших вимог протестувальників - ухвалення нового закону про вибори та створення антикорупційного суду.

Голова антикорупційного комітету Верховної Ради та представник партії "Самопоміч" Єгор Соболєв закликав протестувальників під парламентом йти до Адміністрації президента з вимогою невідкладно подати на розгляд парламенту законопроект про створення антикорупційного суду.

При цьому він сказав, що учасники АТО та військові залишаються в таборі та закликав приєднатися до нього жінок та цивільних.

"Ми сьогодні проведемо нараду з польовими командирами, вирішимо, як організувати табір по-воєнному", - додав він.

Як передав кореспондент BBC Україна з місця подій, на заклик пана Соболєва на вул. Банковій зібралося близько 300 людей.

Проект закону для президента депутати передали через коменданта Адміністрації президента, після чого протестувальники повернулися до наметового містечка.

Обійшлося без сутичок.

За даними кореспондента BBC Україна, Єгор Соболєв розраховує, що президент подасть закон до Верховної Ради від себе і парламент розгляне його через два тижні.

Новини на цю ж тему