НАБУ: Розенблат намагався вивезти коштовності й телефони

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Борислава Розенблата підозрюють у хабарництві, він всі звинувачення відкидає

У Національному антикорупційному бюро (НАБУ) пояснили свої дії щодо депутата Борислава Розенблата. Напередодні він заявив, що правоохоронці незаконно зсадили його з літака до Німеччини і провели обшук.

У НАБУ кажуть, що їхні детективи "запобігли вивезенню за кордон народним депутатом Бориславом Розенблатом матеріалів, важливих для розслідування так званої "бурштинової справ", а також забезпечили його участь у судовому засіданні з продовження йому обов'язків".

Слідчі стверджують, що політик планував вивезти "засоби комунікації, що могли містити інформацію з приховування слідів раніше вчинених злочинів та спілкування між його учасниками", а також матеріальні цінності й гроші, отримані як хабар.

"У ході обшуку, здійсненого безпосередньо у літаку, детективи НАБУ вилучили у Борислава Розенблата мобільні телефони, планшет; вироби зовнішньо схожі з коштовностями; платіжні картки, емітовані закордонними банками; паспорт громадянина України для виїзду за кордон та дипломатичний паспорт", - повідомляють у НАБУ.

Національне бюро також оприлюднило відео слідчих дій в аеропорту Київ.

ГПУ підозрює депутата в незаконному отриманні грошей і лобіюванні інтересів іноземної компанії "Фуджейра", яка займається видобутком бурштину.

Сам він відкидає звинувачення на свою адресу, а поїздку до Німеччини пояснив медичними потребами.

"Він пройшов паспортний контроль, жодних претензій у Прикордонслужби не було до нього. Він вже перебував в літаку, коли зайшли детективи НАБУ. Через нього зупинили літак, витягли його звідти без рішення суду, забрали паспорти, телефон та інші особисті речі... Таким чином, затримали нардепа без згоди Верховної Ради", - повідомив адвокат політика.

Дипломатичний паспорт

У НАБУ стверджують, що Борислав Розенблат намагався виїхати з України за дипломатичним паспортом, який отримав для робочої поїздки до Ізраїлю 18-22 жовтня "з метою вивчення можливостей щодо кооперації та співпраці між Україною та Торгово-промисловою палатою Ізраїлю та Асоціацією виробників Ізраїлю".

"Але, з огляду на вилучені при обшуку авіаквитки, в цей час народний депутат планував перебувати у Німеччині. Законність отримання підозрюваним дипломатичного, а також закордонного паспортів перевіряється", - кажуть у НАБУ.

Борислав Розенблат також заявив, що заздалегідь повідомив слідчих про свій від'їзд, однак у НАБУ наголошують, що "лист, який Борислав Розенблат на підтвердження своїх слів опублікував на персональній сторінці у мережі Facebook, надійшов до Національного бюро вже після того, як рейс на Кельн мав вилетіти з Києва".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему