У США розслідують уранову угоду з РФ, укладену за Обами

Intelligence committee chairman Devin Nunes (centre) is a prominent Trump supporter Копирайт изображения Getty Images
Image caption Голова Комітету з розвідки Девін Нуньєс (в центрі) - відомий прихильник пана Трампа

Республіканці Конгресу оголосили про кілька паралельних розслідувань уранової угоди з Росією, укладеної за президентства Барака Обами. А на посаді держсекретаря тоді була Гілларі Клінтон.

Комітет з розвідки буде досліджувати, як адміністрація Обами схвалила 2010 року угоду, що дозволила Росії контролювати 20% американського урану.

Йдеться про угоду з переходу канадської урановидобувної компанії Uranium One під контроль російської держкорпорації "Росатом". Гілларі Клінтон саме на той момент була держсекретарем США.

Два інші комітети вивчатимуть рішення ФБР не висувати пані Клінтон звинувачення через використання своєї приватної електронної пошти у службових цілях.

Демократи назвали ці розслідування "масованою диверсією".

Обидва питання, на яких зосередяться комітети, раніше підіймав президент Дональд Трамп.

Тим часом, його помічники часів передвиборчої кампанії зараз є предметом розслідування про імовірне втручання Кремля у президентські вибори в США.

"Найбільша історія"

Минулого тижня видання Hill повідомило, що ще до укладання угоди ФБР нібито виявило факти підкупу, вимагання й відмивання грошей з боку російської влади з метою розширити продаж урану в США.

У ФБР також з'ясували, що Росія спрямовувала мільйони доларів у благодійні фонди Білла Клінтона, що також сприяло схваленню угоди, писало видання.

Конгресмен Рон Десантіс в інтерв'ю телеканалу Fox News відзначав, що багато американських політиків виступали проти цієї угоди, однак зрештою її все ж уклали.

Адміністрація Обами і Клінтон, в свою чергу, стверджувала, що жодних доказів порушень представлено не було і що угода жодним чином не загрожувала національній безпеці США.

Президент Трамп спробував привернути увагу до цієї історії минулого тижня, написавши у Twitter:

"Уранова угода з Росією, укладена за допомогою Клінтона та з відома адміністрації Обами - це найбільша історія, за якою "фальшива преса" не хоче стежити!"

Водночас конгресмени від Демократичної партії звинуватили республіканців у спробі відволікти увагу громадськості.

"Це нове розслідування - крок, що відволікає увагу від браку нагляду республіканців за адміністрацією Трампа та за загрозою для національної безпеки, яку становить Росія", - йдеться у заяві конгресменів Елайджи Каммінгса та Джона Конієрса.

Новини на цю ж тему