Саудівська Аравія хоче повернутися до "помірного ісламу"

Saudi Crown Prince Mohammed bin Salman (C) and Managing Director of International Monetary Fund Christine Lagarde (L) attend the Future Investment Initiative (FII) conference in Riyadh on 24 October 2017 Копирайт изображения AFP
Image caption Принц Мохаммед виступив на захист реформ під час економічної конференції в Ер-Ріяді

Спадкоємний принц Саудівської Аравії Мохаммед ібн Салман заявив, що повернення до "поміркованого ісламу" є ключем до його плану із модернізації королівства.

За його словами, 70% населення країни становлять люди віком до 30 років, і вони хочуть "життя, в якому наша релігія зумовлює толерантність".

Принц пообіцяв "дуже швидко знищити залишки екстремізму".

Він сказав про це після оголошення про інвестування 500 мільярдів доларів у нову місто та бізнес-зону.

Місто під назвою NEOM буде розташоване на 26,5 тисячах квадратних кілометрів південно-західного узбережжя Червоного моря Саудівської Аравії, поблизу Єгипту та Йорданії.

Королівська сім'я Саудівської Аравії та релігійна верхівка дотримуються жорсткої форми ісламу - течії сунізму, відомої як ваххабізм, а король позиціонує себе як охоронець двох святих місць Ісламу.

У королівстві суворо дотримуються ісламських кодексів поведінки та одягу.

Минулого року принц Мохаммед презентував широкомасштабний план соціальних та економічних змін у залежній від видобутку нафти країни під назвою "Бачення 2030".

У рамках цих реформ 32-річний лідер запропонував часткову приватизацію державної нафтової компанії Saudi Aramco та створення найбільшого в світі суверенного фонду капіталу.

Копирайт изображения Reuters
Image caption "Ми хочемо жити нормальним життям", - сказав принц

У вересні його батько король Салман оголосив, що наступного року скасують заборону на водіння авто для жінок, незважаючи на тривале протистояння релігійних консерваторів.

Уряд також хоче інвестувати в розважальний сектор. Знову проводитимуть концерти, а кінотеатри, як очікують, відновлять роботу.

Принц Мохаммед виступив на захист реформ під час економічної конференції в Ер-Ріяді у вівторок, де зібралися іноземні інвестори та чиновники.

"Ми повертаємося до того, чим були раніше, - країни помірного ісламу, яка відкрита для всіх релігій, традицій та людей з усього світу", - сказав він.

"Ми хочемо жити нормальним життям. Життям, в якому наша релігія зумовлює толерантність, наші традиції доброти", - додав він.

"Чесно кажучи, ми не витрачатимемо наступні 30 років нашого життя на деструктивні ідеї, а знищимо їх нині", - також сказав принц.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Іслам поширюється світом швидкими темпами

Мохаммед ібн Салман наголосив, що Саудівська Аравія "не була такою до 1979 року", коли в Ірані відбулася ісламська революція, а бойовики окупували Велику мечеть Мекки.

Після цього громадські розваги в Саудівській Аравії заборонили, а духовенству надали більше контролю над суспільним життям.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему