Twitter заборонив рекламу з акаунтів Russia Today і Sputnik

twitter Копирайт изображения Getty Images

Twitter вирішив заборонити рекламу зі всіх акаунтів, які належать російській телекомпанії Russia Today і агентству Sputnik.

У компанії пояснили це рішення їх імовірним втручанням у президентські вибори в США.

"Це рішення засноване на нашому дослідженні ситуації з виборами 2016 року в США і висновку розвідки, що і Russia Today, і Sputnik намагалися втручатися в процес виборів, діючи в інтересах російського уряду", - повідомили в Twitter.

У заяві сказано, що рішення про блокування реклами реалізують негайно.

RT та Sputnik можуть залишатися користувачами платформи, сказали в соцмережі.

За підрахунками Twitter, з 2011 року вони отримали від продажу реклами RT близько $1,9 млн. Ці гроші вони тепер планують віддати на благодійність.

"Я, правду кажучи, не вірила, що Twitter керують американські спецслужби, мені здавалося це теорією змови", - заявила керівник RT Маргарита Сімоньян агентству "РИА Новости".

"Але Twitter щойно сам у цьому зізнався. Дуже шкода. Особливо шкода, що американські ЗМІ в Росії тепер, імовірно, відчують всю ніжність російських заходів у відповідь", - додала вона.

Одночасно з повідомленням про заборону реклами RT опублікувала статтю "Як Twitter умовляв RT серйозно вкластися в рекламу під американські вибори".

В матеріалі сказано, що представники Twitter самі активно "пропонували RT шанс" зайняти свою позицію: "що більше грошей витратить канал, то більше американських виборців він зможе охопити в Twitter".

Доповідь американських спецслужб про імовірне російське втручання в президентські вибори була опублікована на початку цього року.

Значна її частина присвячена RT і Sputnik.

У документі йшлося про те, що ГРУ використовувала хакера та сайти DCLeaks.com і WikiLeaks, щоби опублікувати дані, вкрадені в ході кібератак.

На думку спецслужб США, дії Москви були спрямовані на допомогу кампанії Дональду Трампа та дискредитацію Гілларі Клінтон.