НАБУ вручила підозру у розтраті 14 млн грн сину Авакова

НАБУ провело обшуки у Києві і в Харкові

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

НАБУ провело обшуки у Києві і в Харкові

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру у розтраті державних коштів двом особам, затриманим раніше цього дня у так званій "справі про рюкзаки Авакова".

При цьому у НАБУ не називають імен тих, кому вручили підозру, зазначаючи лише, що "йдеться про колишнього заступника міністра внутрішніх справ України та приватну особу". Третього затриманого цього дня наразі "доправляють із Харкова до Києва для вручення підозри".

Проте раніше стало відомо, що НАБУ провела обшуки у приміщеннях сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря.

У підсумку детективи затримали трьох осіб за звинуваченням у завданні державі збитків на 14 мільйонів гривень при закупівлі МВС рюкзаків.

ЗМІ також оприлюднили відео, на якому видно момент затримання Олександра Авакова, а також його прибуття до приміщення НАБУ у Києві.

Аваков і син Авакова

У прес-службі НАБУ в коментарі ВВС Україна не змогли ані підтвердили, ані спростували інформацію про те, що детективи бюро затримали сина міністра Авакова, пославшись на те, що це - персональні дані.

Сам міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що сподівається на адекватний судовий процес у справі щодо його сина Олександра.

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков називає справу проти його сина "політичною"

"Ні мій син, ні фірми, в яких він є засновником, не мають та не мали ні копійки грошей з бюджету України. І Олександр Аваков пройде всю процедуру і доведе це в суді", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

МВС України при цьому заявило, що дії НАБУ мають політичну мету.

"Національне антикорупційне бюро України займається політичною, а не юридичною діяльністю, що є недопустимим і потребує негайної корекції", - заявили в МВС.

Автор фото, facebook.com/grytsenko.alex

Підпис до фото,

Фото з місця обшуків у Харкові

"Інформаційна кампанія"

У МВС ці слідчі дії назвали наслідком "інформаційної кампанії " та "гібридною війною, спрямованою на дискредитацію політиків... які твердо стоять на позиції реформування та оздоровлення державних інститутів".

"Сьогодні приводом для нової хвилі інформаційної кампанії стосовно начебто зловживань, допущених під час процедури закупівлі тактичних рюкзаків для потреб АТО в 2015 році, стало проведення слідчих дій у помешканнях колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та сина голови відомства", - йдеться у заяві МВС.

Там наполягають, що процедуру закупівлі рюкзаків провели за правилами і вимогами, передбаченими законодавством.

"Цілком очевидно, що за цим стоять певні зовнішні і внутрішні сили, наміром яких є реставрація старої корумпованої системи "кришування" та "договорняків", - додали у міністерстві.

"Рюкзаки Авакова"

Автор фото, http://mvs.gov.ua

Підпис до фото,

У МВС наполягають, що процедуру закупівлі рюкзаків провели за правилами і вимогами, передбаченими законодавством

У 2014-2015 роках МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на 5 тис. рюкзаків вартістю 14,49 млн грн та приватним підприємством "Плигачов" на 1 тис. рюкзаків вартістю 2,1 млн грн.

В 2015 році ГПУ відкрила кримінальну справу через можливі зловживання при придбанні рюкзаків для МВС та Нацгвардії. Згодом цю справу передали НАБУ.

ЗМІ повідомляли, що рюкзаки придбали через підприємства, підконтрольні Олександру Авакову, сину міністра МВС.

Арсен Аваков раніше заявляв, що ні він, ні його родина не мають стосунку до постачальників рюкзаків МВС. За його словами, процедура закупівлі рюкзаків була прозорою.

У лютому 2016 року у Youtube з'явилося відео з прихованої камери, на якому видно, як нібито син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков домовлявся з ймовірно екс-заступником глави МВС Сергієм Чеботарем про поставку рюкзаків для підрозділів міністерства.

У програмі журналістських розслідувань "Схеми" зазначили, що це відео може стати доказом у справі про розкрадання коштів під час закупівлі рюкзаків.