У центрі Москви масові арешти: більше 250 затриманих

У Москві затримують людей на Манежній і на Пушкінській площах

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

У Москві затримують людей на Манежній і на Пушкінській площах

У центрі Москви у п'ятницю за порушення громадського порядку затримали 263 людини, повідомили у російській поліції. Цього дня у Росії призначена масштабна протестна акція руху "Артподготовка" російського опозиціонера В'ячеслава Мальцева.

"5 листопада за порушення громадського порядку у центрі Москви затримані 263 людини", - цитує агенція "Інтерфакс" заяву прес-служби управління МВС Росії у Москві.

Раніше джерело агенції "ТАСС" повідомляло, що у кількох затриманих при обшуках вилучили засоби оборони. За інформацією "ОВД-инфо" і користувачів Twitter, серед затриманих є неповнолітні.

Раніше заступниця керівника правозахисного проекту "Открытая Россия" Поліна Немировська повідомила, що більшість затримань проходили на Манежній і на Пушкінській площах російської столиці.

"На Манежній площі, те, що нам повідомляли, - людей обшукували по кілька разів і вибірково, мовчки відводили у автозаки", - повідомила вона ВВС.

Автор фото, AFP

Раніше портал "ОВД-инфо" нарахував загалом понад затриманих у різних регіонах, більшість із них - у Москві.

На прямій трансляції з Манежної площі, організованій одним із YouTube-каналів, видно, як поліцейські затримують людей, які гуляють площею, і заводять їх у автозаки.

Серед затриманих був і кореспондент "Эха Москвы" Андрій Єжов, про це він написав у своєму Twitter (як він написав пізніше, його відпустили).

Посилені заходи безпеки також у Санкт-Петербурзі, повідомляє видання "Фонтанка".

Рух "Артподготовка" опозиціонера В'ячеслава Мальцева призначив на 5 листопада масштабну акцію протесту, яку сам Мальцев назвав референдумом зі зміни влади в Росії. Напередодні у розмові із каналом "Дождь" Мальцев заявив про затримання понад 100 своїх прибічників по всій Росії.

3 листопада ФСБ заявила про затримання кількох активістів, які нібито планували 5 листопада напад на поліцейських і підпали. Активістів руху затримували у Москві, Красноярську, Краснодарі, Казані, Самарі, Саратові і Томську. Проти них відкрили справи за статтями різної тяжкості - від публічної лайки до підготовки підриву ЛЕП.