З каналізації в Лондоні вичистили шмат жиру вагою 130 тонн

Жирберг Копирайт изображения THAMES WATER
Image caption Жирберг утворюється з застиглого жиру і найрізноманітніших предметів - колготок, презервативів, підгузників

У Лондоні після дев'яти тижнів аварійних робіт із каналізації вилучили масивний шмат жиру і нечистот.

Брилу жиру завдовжки 250 метрів і вагою в 130 тонн, яка заблокувала каналізацію на сході Лондона, діставали понад два місяці, повідомили представники місцевої влади.

Гігантський "жирберг" (від слів "жир" і "айсберг") - тверда маса з застиглого жиру, вологих серветок, підгузників, олії і презервативів - був виявлений у каналізаційному тунелі вікторіанської епохи в районі Вайтчепел у вересні.

В асенізаторів компанії Thames Water, що відповідає за всі каналізаційні труби під вулицями міста, пішло більше двох місяців на боротьбу з цим монстром через масштаби шкоди, завданої жирбергом каналізації.

Копирайт изображения THAMES WATER
Image caption Проникнути в каналізацію нелегко, а виймати звідти тонни жиру - ще складніше

Над вилученням жирберга працювала команда з восьми осіб, фінальну частину роботи довелося виконувати вручну, за допомогою лопат.

Керівник компанії Thames Water Алекс Сондерс заявив, що "чудовисько остаточно подолане". Він назвав боротьбу з цим жирбергом "однією з найбридкіших".

Копирайт изображения THAMES WATER
Image caption Команда з вісьмох людей працювала над цим монстром понад два місяці

Звідки вони беруться?

Причина появи жирових блокувань - звички місцевих мешканців. А саме, дві звички.

По-перше, звичка смажити їжу в олії або жирі, а потім зливати цю вже непотрібну, але ще гарячу, і відповідно рідку жирову масу в раковину на кухні. Масу, яка десь потім, у глибині водопроводу благополучно застигає, кам'яніє і закупорює всі труби.

І по-друге, звичка викидати в унітаз настільки дивні предмети як вологі серветки, тампони і колготки.

Все це застряє в жирі в каналізації, туди допливає чергова порція свіжого жиру, і так створюється ефект коралового рифу, який починає рости все вище і вище, все ширше і ширше.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему