ВПС США "не вдалося" відстежити кримінальне минуле Келлі

Автор фото, Getty Images
Військово-повітряні сили США заявили, що розслідують власний очевидний провал щодо внесення інформації про кримінальну історію Девіна Патріка Келлі до національної бази даних.
26-річного екс-військового у 2012 році судили за домашнє насильство і заборонили йому володіти зброєю або купувати її.
Однак минулого року він зміг придбати гвинтівку, з якою у неділю напав на прихожан невеликої церкви неподалік Сан-Антоніо в американському штаті Техас.
Там Девін Патрік Келлі вбив 26 людей і втік з місця нападу. Згодом його знайшли мертвим у власному авто.
"Попередня інформація вказує на те, що Управління спеціальних розслідувань бази ВПС "Холломан" не внесло згадку про обвинувачення у домашньому насильстві Келлі до бази даних Національного кримінального інформаційного центру", - ідеться у заяві Військово-повітряних сил.
У ВПС додали що наразі розслідують справу разом із міністерством оборони.
Конфлікт із тещею
Стрілянина сталася у неділю.
Нападника вдалося зупинити завдяки швидкій реакції місцевих жителів-очевидців. Один із них почав стріляти у відповідь по Келлі, поранивши його, і змусив тікати.
Перед смертю Келлі подзвонив своєму батькові, щоби попрощатися. Поліція вважає, що після цього злочинець наклав на себе руки.
На полі у Сазерленд-Спрінгс встановили 26 хрестів - по одному для кожної жертви нападу
Девін Патрік Келлі жив у містечку Нью-Браунфелс, штат Техас.
У 2010-2014 роках він служив у військово-повітряних силах і мав найнижче звання - некваліфікованого рядового авіації.
Як повідомили американські медіа з посиланням на представника Пентагону Енн Стефанек, Келлі почав служити на військовій авіабазі "Холломан" у штаті Нью-Мексико в 2010 році, проте в 2012-му його засудили за побиття дружини і дитини до 12 місяців в'язниці.
У 2014-му Келлі звільнили з армії.
За даними місцевих газет, нападник був атеїстом, вороже налаштованим до вірян і церкви.
Однак регіональний директор Департаменту громадської безпеки штату Техас Фрімен Мартін вважає, причиною нападу став сімейний конфлікт, а не релігійні переконання або расизм.
Останнім часом у нього були напружені стосунки з родичами, перш за все із тещею. В останні дні він надсилав їй повідомлення з погрозами.