ВПС США "не вдалося" відстежити кримінальне минуле Келлі

Девін Патрік Келлі

Автор фото, Getty Images

Військово-повітряні сили США заявили, що розслідують власний очевидний провал щодо внесення інформації про кримінальну історію Девіна Патріка Келлі до національної бази даних.

26-річного екс-військового у 2012 році судили за домашнє насильство і заборонили йому володіти зброєю або купувати її.

Однак минулого року він зміг придбати гвинтівку, з якою у неділю напав на прихожан невеликої церкви неподалік Сан-Антоніо в американському штаті Техас.

Там Девін Патрік Келлі вбив 26 людей і втік з місця нападу. Згодом його знайшли мертвим у власному авто.

"Попередня інформація вказує на те, що Управління спеціальних розслідувань бази ВПС "Холломан" не внесло згадку про обвинувачення у домашньому насильстві Келлі до бази даних Національного кримінального інформаційного центру", - ідеться у заяві Військово-повітряних сил.

У ВПС додали що наразі розслідують справу разом із міністерством оборони.

Конфлікт із тещею

Стрілянина сталася у неділю.

Нападника вдалося зупинити завдяки швидкій реакції місцевих жителів-очевидців. Один із них почав стріляти у відповідь по Келлі, поранивши його, і змусив тікати.

Перед смертю Келлі подзвонив своєму батькові, щоби попрощатися. Поліція вважає, що після цього злочинець наклав на себе руки.

Підпис до фото,

На полі у Сазерленд-Спрінгс встановили 26 хрестів - по одному для кожної жертви нападу

Девін Патрік Келлі жив у містечку Нью-Браунфелс, штат Техас.

У 2010-2014 роках він служив у військово-повітряних силах і мав найнижче звання - некваліфікованого рядового авіації.

Як повідомили американські медіа з посиланням на представника Пентагону Енн Стефанек, Келлі почав служити на військовій авіабазі "Холломан" у штаті Нью-Мексико в 2010 році, проте в 2012-му його засудили за побиття дружини і дитини до 12 місяців в'язниці.

У 2014-му Келлі звільнили з армії.

За даними місцевих газет, нападник був атеїстом, вороже налаштованим до вірян і церкви.

Однак регіональний директор Департаменту громадської безпеки штату Техас Фрімен Мартін вважає, причиною нападу став сімейний конфлікт, а не релігійні переконання або расизм.

Останнім часом у нього були напружені стосунки з родичами, перш за все із тещею. В останні дні він надсилав їй повідомлення з погрозами.