Канада непохитна в підтримці України - заява МЗС

Христя Фріленд Копирайт изображения AFP
Image caption Христя Фріленд, канадійка українського походження, тривалий час працювала в Україні журналістом

Канада непохитна в підтримці українського народу і територіальної цілісності України, заявила сьогодні міністр закордонних справ тієї країни Христя Фріланд.

У заяві МЗС під назвою "Про ситуацію в Україні" сказано також, що Канада як держава і вона як міністр веде консультації з міжнародними партнерами щодо доцільності і перспектив розміщення миротворчої місії на сході України.

"Наш уряд непохитний у своїй підтримці народу України та територіальної цілісності України. Ми засуджуємо незаконну анексію Криму Росією, подальше насильство та подальшу підтримку бойовиків на сході України", - заявила Фріланд.

За її словами, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо порушував питання міжнародної миротворчої місії з президентом України Петро Порошенком та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

"Я особисто вивчала доцільність та перспективи такої місії з президентом та прем'єр-міністром України, з державним секретарем США, зі спеціальним представником США Куртом Волкером та з генеральним секретарем ООН на минулому тижні. За останні декілька тижнів, я провела розмови з декількома європейськими урядами та торкнулася цього важливого питання з усіма ними", - наголосила пані Фріланд.

Україна тривалий час закликала розмістити на непідконтрольних Києву територіях Донбасу міжнародних миротворців.

Копирайт изображения EPA
Image caption На окупованих районах Донбасу досі стоять пам'ятники Леніну

Однак у вересні російський президент Володимир Путін виголосив альтернативну пропозицію, що передбачала б розміщення миротворців уздовж лінії розмежування на Донбасі.

Спеціальний представник адміністрації США з питань України Курт Волкер назвав російські пропозиції спробою перехопити дипломатичну ініціативу в Києва.

"Специфіка того, що було запропоновано Росією, більше розділить Україну, аніж зробить щось корисне", - заявляв Курт Волкер.

13 листопада, за інформацією Вашингтона, в Белграді пройде черговий раунд переговорів між паном Волкером і представником російського президента з питань Донбасу Владиславом Сурковим.

Новини на цю ж тему