США хочуть відправити в Україну 20 тисяч миротворців - ЗМІ

В огляді іноземних видань від 10 листопада читайте:

  • 20 тисяч на схід
  • Рішення для Сирії
  • "Доза дофаміну" від Facebook
  • Посунути б астероїд
Копирайт изображения ALEXIS HUGUET/AFP/Getty Images

20 тисяч на схід

США намагатимуться отримати згоду Росії на розміщення 20 тисяч миротворців у зоні військових дій на сході України, пише Wall Street Journal із посиланням на американських та західних чиновників.

Як очікується, пропозицію представлять російській владі "наступними днями", інформує видання.

"Це зумовлено надією деяких західних столиць, включаючи Париж і Берлін, що російський президент Володимир Путін шукає шляхи закінчення військової підтримки українських сепаратистів", - йдеться у Wall Street Journal.

Тим часом, як повідомляє Toronto Star, влада Канади зважує заклики Києва до участі у миротворчій операції на Донбасі, яка б "поважала початкові кордони України", і відкидає московський варіант, який би "заморозив російське вторгнення" на територію України.

Втім, додає газета, міністр оборони Канади Харджіт Саджан не уточнив, чи ліберальний уряд Канади готовий долучитися до цієї операції, хоча і прагне сприяти зниженню напруження у "нестабільному регіоні".

Канадська Консервативна партія також долучилися до обговорення. Її лідер Ендрю Шир пообіцяв, що "наступний консервативний уряд надасть підтримку ідеї миротворчої місії ООН на сході України та очолить її".

Копирайт изображения Ammar Al Bushy/Anadolu Agency/Getty Images

Рішення для Сирії

США та Росія наблизилися до узгодження бачення врегулювання військового конфлікту у Сирії, пише Washington Post з посиланням на американських чиновників.

Якщо угоду буде досягнуто, про це буде повідомлено президентами Дональдом Трампом і Володимиром Путіним на саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у В'єтнамі сьогодні, пише видання. Втім, офіційного підтвердження зустрічі немає, і, як додає газета, Білий дім був несхильний призначати формальну зустріч, якщо не буде досягнуто істотного порозуміння із сирійського питання.

Як нагадує видання, боротьба з екстремістським угрупуванням "Ісламська держава", яке колись контролювало великі території як у Сирії, так і в Іраку, майже добігає кінця.

"Боротьба проти угрупування більше не є пріоритетом, тому фокус уваги знов повертається до заплутаного конфлікту між урядом президента Башара Асада та повстанцями. Повертається занепокоєння, що іноземні держави, такі як Іран, відтепер визначатимуть майбутнє країни", - йдеться у статті.

Як стверджує видання з посиланням на чиновників, можлива американо-російська угода базуватиметься на трьох основних елементах: "зниження рівня конфліктності" між військовими США та Росії, зниження рівня військових дій у громадянській війні та активізація мирних переговорів під проводом США".

Співрозмовники газети спілкувалися на умовах анонімності й відмовилися надати подальші деталі.

Копирайт изображения EPA

У петлі соціального ствердження

Перший президент Facebook Шон Паркер заявив, що мережа побудована таким чином, щоб користуватися вразливостями людської психології, а тому "лише богу відомо, як вона впливає на мізки наших дітей", пише Business Insider.

За його словами, розробка додатки до соціальних мереж, зокрема Facebook, відбувалася згідно з принципом "як ми можемо забрати максимум вашого часу і привернути якомога більше усвідомленої уваги".

"А це значить, що ми маємо давати вам невелику дозу дофаміну час від часу, оскільки хтось вподобав або прокоментував ваше фото або допис, або щось інше", - розповів він. "Це така петля зворотного зв'язку для соціального ствердження… саме те, чим я як хакер скористався б, оскільки це експлуатація вразливості людської психології".

За словами Паркера, він, Марк Цукерберг з Facebook і Кевін Систром з Instagram були свідомі цього, але все одно використовували цей принцип.

Facebook, до якого звернувся Business Insider, не надала коментарі з цього питання.

Як нагадує видання, Паркер не єдина відома особистість цифрового світу, яка висловила розчарування та занепокоєння з приводу продуктів, у розробці яких вони брали участь.

Раніше з подібною критикою виступив Трістан Гарріс з Google.

Копирайт изображения Getty Images

Могли б жити

Динозаври могли б і не вимерти 66 мільйонів років тому, якби астероїд, який впав на півострові Юкатан у Мексиці, поцілив деінде, стверджує палеонтолог Куніо Кайхо з японського університету регіону Тохоку.

"Я вважаю, що динозаври могли би досі жити", - цитує його New York Times.

Його твердження базується на припущенні, що попадання астероїда практично в будь-який інший регіон, менш насичений горючими корисними копалинами, спричинило б менш катастрофічні наслідки для Землі, зокрема викликало б менше охолодження її атмосфери.

"Тільки 13% поверхні Землі містять складові, з допомогою яких космічне зіткнення може призвести до конкретного масового вимирання", - цитує газета результати дослідження Кайхо та його колег, опубліковані в журналі Scientific Reports.

Інші дослідники не погоджуються з висновками праці, зауважує видання.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему