США можуть надати Україні зброю, у тому числі летальну, на суму $350 млн

Будівля Конгресу США Копирайт изображения Getty Images

Посольство України у США повідомило, що в оборонному бюджеті США на 2018 рік передбачено 350 млн доларів на безпекову допомогу Україні.

Згідно із повідомленням, сума коштів, яку пропонується виділити Києву, збережена на торішньому рівні, проте суттєво розширюються напрями такої допомоги.

Проект закону про надання зброї Україні ще має бути проголосований обома палатами Конгресу США і підписаний президентом Дональдом Трампом.

"Проект закону санкціонує надання нашій державі летальних озброєнь оборонного характеру. До нього також включено нові положення, що дозволяють використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації у медичних установах Сполучених Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання та підготовку українських медичних фахівців у цій сфері, а також для посилення спроможності повітряних та військово-морських сил нашої держави", - ідеться у повідомленні на сайті посольства України у США.

Посол Валерій Чалий наголосив, що "вперше на законодавчому рівні пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні засоби; кораблі прибережної дії та берегової охорони".

Wall Street Journal: рішення є, час постачання не відомий

У той же час, американське видання Wall Street Journal з посиланням на власні джерела повідомило, що Білий дім дав згоду на постачання Україні летального озброєння. Wall Street Journal пише, що ідеться, зокрема, про партію протитанкових комплексів Javelin.

Офіційної заяви з цього приводу не пролунало.

"Кілька чиновників США заявили, що Білий дім в принципі схвалив надання Україні летальної зброї, включно із комплексами  Javelin. Але жодного рішення про те, коли така зброя може бути надана, - не було", - ідеться у виданні.

Як вказують автори статті, згадані американські чиновники вважають, що рішення надання зброї може бути використана задля збільшення зусиль з підтримання миру у регіоні.

"Надання зброї може стати сигналом Москві про те, що Захід готовий збільшувати свою військову підтримку, якщо миротворчі зусилля будуть невдалими", - наголошує Wall Street Journal.

9 листопада комітети у справах Збройних сил США в Сенаті і Палаті представників Конгресу погодили щорічний акт про національну оборону (National Defense Authorization Act), який визначає політику і бюджет Пентагону на наступний фінансовий рік.

Ще у 2015 році у парламенті США почали обговорювати доцільність надання Україні летальної зброї.

За президентства Барака Обами лунали пропозиції виділити на ці потреби один мільярд доларів. Екс-президент Барак Обама заявляв, що американська влада розглядає таку можливість, якщо дипломатичні методи розв'язання конфлікту на Донбасі не дадуть результату.

Новий спеціальний представник Держдепартаменту США з вирішення конфлікту в Україні Курт Волкер, призначений Дональдом Трампом, заявив в інтерв'ю ВВС, що Вашингтон активно розглядає можливість надіслати Києву зброю. На його думку, озброєння українських військ може змінити "підхід Москви".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему