Саміт АТЕС: чи зустрічалися Трамп і Путін?

Трамп і Путін Копирайт изображения Metsel Mikhail/TASS
Image caption На саміті у Ханої Трамп і Путін поспілкувалися лише на ногах

Повноцінні перемовини між лідерами Росії та США під час саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва не відбулися через недостатню гнучкість американської сторони, заявив речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

10 листопада Білий дім, пославшись на невідповідність робочих графіків президентів, повідомив, що зустрічі Трампа з Путіним не буде.

"Ця зустріч не була узгоджена, вона не відбудеться через розбіжність графіка робочих зустрічей", - сказала в п'ятницю журналістам представниця Білого дому Сара Сандерс.

Внаслідок цього за весь час саміту, який пройшов у В'єтнамі з 8 по 10 листопада, Трамп і Путін лише потиснули один одному руки і кілька разів коротко поговорили на ходу, в тому числі під час церемонії фотографування.

За словами російського лідера, вони обмінялися думками щодо тем, які обговорювали на саміті.

"Говорили про те, як використовувати нові можливості, які надає цифрова економіка для розвитку економічних зв'язків", - розповів він 11 листопада.

"Що стосується зустрічі, окремої, по-перше, це було пов'язано з графіком роботи пана Трампа, і з моїм графіком, і з такими формальностями протоколу, з якими нашим командам впоратися, на жаль, не вдалося. Будуть покарані за це", - сказав президент Росії, додавши, що нічого страшного через це не сталося.

Через добу його прес-секретар заявив, що російська команда тут ні до чого.

"Ми намагалися узгодити окрему повноформатну зустріч, і ця робота велася за протокольними й іншим каналам", - запевнив Пєсков журналістів у неділю.

Копирайт изображения MIKHAIL KLIMENTYEV/AFP
Image caption "Зустрівся із президентом Путіном", - написав Трамп у Twitter

"Цього разу американська сторона, незважаючи на всі старання нашої команди, на жаль, не запропонувала жодних альтернативних варіантів: було запропоновано один час, який не підходив російській стороні, і одне місце - приміщення, орендоване американською стороною", - додав він.

За словами Пєскова, зустріч цього разу мала проходити на російській території, оскільки попереднього Трамп і Путін зустрічалися у приміщенні, орендованому Сполученими Штатами - на саміті "Великої двадцятки" у Гамбурзі.

Водночас Дональд Трамп вважає, що зустріч таки відбулася - принаймні так він написав у себе у Twitter.

"Гарно обговорили Сирію. Сподіваюся на його допомогу (Володимира Путіна. - Ред.) разом з Китаєм у вирішенні небезпечної північнокорейської кризи. Є прогрес", - написав президент США.

"Я хочу вирішити питання з Північною Кореєю, Сирією, Україною, тероризмом, і Росія може добряче допомогти", - також заявив він.

За словами американського лідера, це станеться, коли "усі ненависники і дурні зрозуміють, що мати хороші відносини з Росією - це добре, а не погано".

Новини на цю ж тему