Волкер і Сурков говоритимуть про Донбас у Белграді

миротворці Копирайт изображения AFP

У понеділок, 13 листопада, спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер і помічник президента РФ Владислав Сурков зустрінуться у столиці Сербії, щоб поговорити про Донбас.

Як розповідав пан Волкер на початку листопада журналістам у Вашингтоні, у Белграді сторони обговорюватимуть принципи можливого розміщення миротворчих сил ООН на Донбасі.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін сумнівається в результативності цієї зустрічі.

"…До цього я ставлюся, швидше за все, дуже обережно, а то й сказати скептично. Я кілька годин тому розмовляв з Куртом. Ми погодили основні параметри нашої позиції. У нас фактично готовий текст резолюції, наш проект", - сказав пан Клімкін.

Перша зустріч Владислава Суркова і Курта Волкер пройшла 21 серпня в Мінську. Помічник президента РФ назвав цю зустріч корисною і конструктивною.

Місія неможлива?

На початку вересня світові лідери почали активно обговорювати ініціативу запровадження на Донбасі миротворчої місії під егідою ООН.

Україна запропонувала таку місію на всій території непідконтрольних районів, включно з кордоном між Україною та Росією.

Росія нібито підтримала ідею з миротворцями, але тільки на лінії розмежування між окремим районами Донбасу та підконтрольними Києву територіями.

Українську позицію підтримали США та західні союзники.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Курт Волкер

"Специфіка того, що було запропоновано Росією, більше розділить Україну, аніж зробить щось корисне", - оцінював позицію Росії пан Волкер.

Вже 7 жовтня Волкер вдруге зустрівся з Сурковим для обговорення Донбасу та миротворців. Проте, судячи зі скупих повідомлень після зустрічі, особливих домовленостей не досягли.

За день до цього Верховна Рада ще на рік продовжила особливий порядок самоврядування окремих районів Донбасу, чого вимагають Мінські угоди.

Проте 19 жовтня Володимир Путін зробив заяву, яка показала його позицію щодо миротворців і Донбасу. За словами пана Путіна, закриття кордону з Росією нібито може призвести до "різанини".

Цим він, фактично, поставив крапку у розмовах, чи пристане Росія на умови місії миротворців, про які говорять Україна та США.

Наприкінці жовтня представник Держдепартаменту США Курт Волкер відвідав Україну вп'яте.

Новини на цю ж тему