У США дозволили пігулку, яку можна відстежити в тілі

man with a pill on his tongue Копирайт изображения Getty Images

У США дозволили до використання першу таблетку, рух якої по тілу можна відстежувати в цифровій формі.

Пігулка під торговою назвою Abilify MyCite призначена для лікування шизофренії та маніакальних розладів. Вона також містить спеціальний сенсор, який реєструє факт прийому препарату.

Ця інформація передається на смартфон. За погодженням пацієнта, вона також може бути переадресована лікарю.

Експерти сподіваються, що це допоможе поліпшити прийом ліків, хоча компанія-виробник цифрових таблеток цього не гарантує.

В описі препарату наголошено, що прийом таблеток Abilify MyCite не можна відстежувати в реальному часі або покладатися на дані сенсора в екстрених ситуаціях, оскільки датчик активується в процесі травлення - а на це може піти деякий час.

Шлунковий сік

"Цифрові таблетки" не можна приймати літнім людям, які страждають на старече недоумство.

Сенсор, розміром з піщинку, активується під час контакту зі шлунковим соком. На те, щоб засікти цей контакт, може піти від півгодини до двох годин після прийому.

Співробітник американського Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) Мітчелл Метіс вважає, що відстеження прийому ліків, що призначаються для лікування психічних захворювань, може бути корисним для деяких пацієнтів.

"FDA підтримує розвиток і впровадження технологій в лікарські засоби і прагне співпрацювати з компаніями, аби зрозуміти, як технології можуть допомогти пацієнтам і лікарям", - каже він.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів