Президента Зімбабве Мугабе затримали військові

ВІйськові Копирайт изображения AFP
Image caption Військові у Зімбабве захопили державну телекомпанію ZBC, але заявили, що це - не переворот, і президенту Зімбабве Роберту Мугабе нічого не загрожує.

Військові захопили владу у Зімбабве і заявили, що президент Роберт Мугабе, який керував країною з 1980 року, перебуває у безпеці, але не сказали, де.

Раніше вони зайняли будівлю державної телекомпанії ZBC і оголосили, що виступають проти "оточення президента Роберта Мугабе" через "соціальні та економічні страждання".

Генерал-майор Ісаак Мойо, посол Зімбабве в сусідній Південній Африці, раніше заявив у прямому ефірі, що це не переворот.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Президент Мугабе із дружиною Грейс

Місцеві ЗМІ повідомляють, що президент Мугабе готується піти у відставку.

"Мугабе "готується іти", повідомляють джерела серед високопосадовців, передає веб-сайт News24. Більше деталей вони не надали.

Копирайт изображения AFP
Image caption Еммерсон Мнангагва раніше був віце-президентом

У Twitter партії Zanu PF, яку очолює Еммерсон Мнангагва, заявили, що його призначили тимчасовим президентом Зімбабве.

75-річного чиновника звільнили з посади віце-президента через "нелояльність".

Раніше його називали найімовірнішим наступником президента Мугабе, але його звільнили. Пізніше повідомили, що країну може очолити дружина президента Грейс.

Редактор BBC Africa зазначає, що зараз варто спостерігати за тим, що відбуватиметься із дружиною Роберта Мугабе Грейс. Її називають імовірним наступником 93-річного пана Мугабе та "реальним ворогом" фракції Еммерсона Мнангавава, якого нещодавно звільнили.

Вночі у Харарі було чути вибухи і залпи артилерії.

Раніше посол Зімбабве в ПАР заперечував чутки про переворот у його країні.

Новини на цю ж тему