Єгипетську співачку судитимуть за слова про Ніл

Egyptian singer Sherine Abdel Wahab performs on stage during the final show of Arab Idol on 25 February 2017 in Beirut, Lebanon Копирайт изображения AFP

Відома єгипетська співачка Шерін Абдель Вахаб постане перед судом після того, як вона висловила думку, що той, хто питиме воду з річки Ніл, може захворіти. Співачку звинуватили у "поширенні публічної провокації".

Судовий позов подали після появи відео минулорічного концерту, на якому її попросили заспівати пісню під назвою "Чи пив ти з Нілу?".

Вона відповіла, що "якщо вип'є з Нілу, то захворіє на шистосомоз" - гельмінтну хворобу.

"Пийте Evian (бренд мінеральної води. - Ред.), це краще", - додала вона.

У вівторок Спілка єгипетських музикантів оголосила, що заборонила 37-річній співачці виступати за "невиправдане знущання з нашого дорогого Єгипту".

Спілка заявила, що почала розслідування і не дасть пані Вахаб необхідних дозволів, поки та не відповість на всі питання.

Згодом Абдель Вахаб вибачилася за свій "дурний жарт". Той концерт, за її словами, відбувся в Об'єднаних Арабських Еміратах понад рік тому.

"Моя дорога країно Єгипет і сини мого Єгипту! Усім своїм серцем я прошу вибачення за будь-який біль, якого я могла вам завдати", - заявила вона.

Але в середу державна газета "Аль-Ахрам" повідомила, що 23 грудня Абдель Вахаб постане перед судом в Каїрі через "поширення публічної провокації".

Її звинуватили в образі єгипетської держави та підриві зусиль з розвитку туризму.

Крім того, державне телебачення більше не показуватиме в ефірі її пісні, повідомило видання.