СБУ про обмін: Україна налаштована міняти "всіх на всіх"

Фото з обміну полоненими між українською стороною та бойовиками "ДНР" в Донецькій області 20 лютого 2016 року Копирайт изображения unian
Image caption Фото обміну полоненими між українською стороною та бойовиками "ДНР" в Донецькій області 20 лютого 2016 року

Українська сторона налаштована на проведення обміну полоненими і заручниками по формулі "всіх на всіх", перемовини тривають. Про це ВВС Україна заявила речниця СБУ Олена Гітлянська.

На питання, чи є у цьому процесі якісь зрушення, пані Гітлянська відповіла: "Ми ознайомились з заявами тієї сторони, чекаємо. Перемовини йдуть, в Мінську вчора відбувались… Ми весь час говоримо про те, що готові до обміну".

За її словами, вона не знає деталей переговорів президента Росії Володимира Путіна з ватажками "ДНР" та "ЛНР" щодо обміну. СБУ стежить за цим процесом.

"Ми сподіваємося, що такі заяви свідчать про готовність розблокувати процес, і ми зможемо повернути наших людей додому", - зазначила речниця СБУ.

"Ініціатива Медведчука"

Напередодні, 15 листопада, голова адміністрації президента часів Леоніда Кучми Віктор Медведчук запропонував президенту РФ Володимиру Путіну "використати авторитет" і переконати очільників "ДНР" та "ЛНР" провести до Нового року обмін полоненими у форматі "всіх на всіх".

Копирайт изображения vybor.ua
Image caption Медведчук зустрівся з Володимиром Путіним і головою РПЦ Кирилом у монастирі

"Ми провели роботу з узгодження списків і сьогодні можемо провести перший етап обміну, при якому українська сторона готова звільнити 306 осіб і розраховує на відповідні дії ОРДО і ОРЛО зі звільнення 74 осіб", - заявив пан Медведчук під час зустрічі з Путіним у Ново-Єрусалимському монастирі у місті Істра.

Володимир Путін після цього пообіцяв поговорити з керівниками бойовиків, щоб обмін відбувся найближчим часом. Переговори відбулися ввечері 15 листопада. Телефоном лідери "ДНР" та "ЛНР" "підтримали ініціативу" Віктора Медведчука.

Обміни не проводилися вже 14 місяців. Одним із проблемних моментів є складання списків на обмін та різниця у розумінні формули "всіх на всіх".

Так, раніше Україна наполягала, що у заручниках "ДНР/ЛНР" перебуває 155 українських громадян, ще 403 ‒ вважаються зниклими безвісти. При цьому у заяві Віктора Медведчука йдеться про 74 людини. Бойовики "ДНР-ЛНР" раніше записували у список на обмін близько 600 осіб.

Після останньої зустрічі в Мінську представниця України на переговорах Ірина Геращенко заявила, що Київ готовий міняти всіх, "кого дозволяє українське законодавство, аби забрати підтверджених українців".

"Ми робили ці пропозиції ще кілька місяців тому, повторили і сьогодні в різних форматах, не лише в Мінську. Але ми не підемо на шантаж і не можемо відпустити на волю тих, хто жодним чином не підпадає під дію Мінських угод, наприклад, "беркутівців", яких підозрюють у вбивстві Героїв Небесної Сотні", - написала пані Геращенко у Facebook.

Новини на цю ж тему