Норвегія випадково внесла Ердогана до списку "ворогів НАТО"

Ердоган Копирайт изображения Getty Images
Image caption Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час

Туреччина відкликала війська з навчань НАТО в Норвегії, бо засновника Турецької республіки Мустафу Кемаля Ататюрка, а також президента країни Реджепа Таїпа Ердогана внесли до бази ворогів альянсу.

Загалом відкликали 40 військоких із навчань НАТО в Норвегії.

У Туречиини друга за величиною армія серед країн НАТО. Вона бере активну участь у боротьбі із "ІД" у Сирії, а також в операції НАТО в Афганістані.

Міністр оборони Норвегії Франк Бакке-Єнсен вибачився за інцидент під час навчань. За його словами, Ататюрка назвали "ворогом" через помилку одного зі співробітників.

Міністр уточнив, що це сталося через комп'ютерну систему, але не через позицію Норвегії.

Турецький телеканал NTV повідомив, що автором цієї витівки міг бути норвезький офіцер турецького походження.

Однак Франк Бакке-Єнсен сказав, що це зробив норвежець, якого найняли на час навчань, і його вже відсторонили від цієї роботи. Він додав, що розслідування інциденту триває.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Портрет Ататюрка буцімто зображував теоретичного ворога альянсу

Дипломатичні конфлікти

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який родом з Норвегії, також вибачився, назвавши Туреччину надзвичайно важливим членом альянсу.

Попри стратегічну і військову роль Туреччини, яка межує з такими країнами як Сирія, Ірак і Іран, за останні кілька років відносини Анкари з західними країнами були напруженими.

Президент Ердоган відкрито вступав у дипломатичні конфлікти з Австрією, Німеччиною і Голландією, коли уряди цих країн не дозволяли проводити на своїй території політичні мітинги, пов'язані з передвиборчою кампанією у Туреччині.

Туреччині також вдалося зміцнити свої відносини з Росією.

Переговори про можливий вступ Туреччини до складу Європейського Союзу на практиці заморожені, і Брюссель критикує уряд Ердогана за масові арешти після спроби військового перевороту в країні у 2016 році.

Після невдалого перевороту багато офіцерів турецької армії, що перебували у відрядженні в структурах НАТО, попросили політичного притулку в країнах, де вони перебували.

Четверо турецьких військових отримали притулок у Норвегії.

Новини на цю ж тему