Урядова партія Зімбабве звільнила Мугабе

Роберт і Ґрейс Мугабе в партійних шатах Копирайт изображения Reuters
Image caption У жовтні президент і перша леді Зімбабве зустрічалися з молодіжним крилом партії

Урядова партія Зімбабве усунула президента країни Роберта Мугабе з посади партійного лідера.

Партія Zanu-PF призначила новим лідером Еммерсона Мнангагву, якого Мугабе два тижні тому звільнив з посади віце-президента.

Саме звільнення пана Мнангагви започаткувало низку надзвичайних подій, у ході яких зімбабвійське військо втрутилося, щоб не допустити, аби 93-річний Мугабе призначив на посаду глави держави свою дружину Ґрейс.

Першу леді взагалі виключили з партії.

У неділю пан Мугабе має провести переговори з командуванням війська, і з його резиденції виїхала автоколона.

Напередодні десятки тисяч зімбабвійців вийшли на вулиці, вимагаючи відставки президента і протестуючи проти дій подружжя Мугабе.

Кореспондент BBC на засіданні партії Zanu-PF Ендрю Гардінґ вислав у Twitter відео того, як люди танцюють від радості після рішення позбавити Роберта Мугабе партійного лідерства.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Президент Зімбабве: герой-революціонер чи корумпований диктатор?

За словами нашого кореспондента, ці виливи радості супроводжували прийняття рішення, однак процедура позбавлення пана Мугабе лідерства в партії ще офіційно не завершена.

Однак цей крок посилить тиск на президента, якому погрожують імпічментом у разі, як він добровільно не складе із себе обов'язки глави держави.

Як розвивалися події:

  • Два тижні тому Роберт Мугабе звільнив з посади свого тоді віце-президента Мнангагву, який утік із Зімбабве
  • Начальник генерального штабу війська Зімбабве генерал Константіно Чівенга у понеділок попередив, що військо буде змушене втрутитися, щоб не допустити внутрішньопартійних чисток у керівництві Zanu-PF. Подружжя Мугабе його за це розкритикувало
  • У середу солдати захопили приміщення державної телерадіокомпанії
  • Пан Мугабе кілька днів перебуває під хатнім арештом
  • У суботу в Зімбабве пройшли небачені багатотисячні акції протесту проти його правління, які ще більше послабили його позиції.

Новини на цю ж тему