Саакашвілі на вічі закликав до "народного імпічменту" 3 грудня

Саакашвілі Копирайт изображения Reuters
Image caption Саакашвілі закликає до оновлення нинішньої влади. Собою

Екс-президент Грузії, лідер "Руху нових сил" Міхеїл Саакашвілі заявив, що Україні потрібні нова влада і новий уряд, і висловив готовність, у разі потреби, очолити такий уряд.

У виступі на вічі перед Верховною Радою пан Саакашвілі закликав також почати через тиждень, 3 грудня, процедуру "народного імпічменту", повідомляє "Українська правда".

"Україна потребує нової влади, створення нового уряду, маємо разом створити їх, я готовий робити це разом з вами. Маємо знайти нових людей для нового уряду ... Я готовий разом з вами очолити цей процес і готовий очолити цей уряд, якщо потрібно", - сказав Саакашвілі.

Кореспонденти видання повідомили, що участь в акції на Конституційній площі беруть кілька сотень людей, перед якими виступили також депутати Сергій Лещенко та Юрій Дерев'янко.

У своєму виступі на вічі Міхеїл Саакашвілі нагадав, що у разі як нинішня влада України до 3 грудня не виконає вимог учасників акції, "Рух нових сил" домагатиметься її усунення.

"Ми створили інформаційні центри у кожному регіоні України. ... 3 грудня - "година Х" для нас, для них і для країни. Я буду їздити по країні, піднімати людей, без жодних провокацій, мирно і спокійно, обґрунтовано, з конкретним планом і кандидатами на конкретні посади", - сказав Саакашвілі.

Намети під Верховною Радою розбили місяць тому, коли в Києві 17 жовтня почалася акція опонентів нинішньої влади під гаслами глибших реформ. Учасники акції вимагали скасувати депутатську недоторканність, внести зміни до виборчого законодавства і створити Антикорупційний суд.

19 жовтня політична партія "Рух нових сил" і депутати "Сапопомочі" вирішили продовжувати протестну акцію під парламентом, решта учасників мітингу з акції вийшли.

Ввечері 21 жовтня учасники акції під Верховною Радою утворили військовий табір та заявили про ультиматум президенту Петру Порошенку, вимагаючи внесення до парламенту законів про Антикорупційний суд та про імпічмент.

12 листопада під час "Маршу обурених" учасники заявили про вимогу ухвалити закон про імпічмент до 3 грудня.

Новини на цю ж тему