Прокуратура ініціює міжнародний процес щодо анексії Криму

Путін Копирайт изображения ALEXEI NIKOLSKY/AFP
Image caption Російський лідер вважає, що якби не Росія, у Криму сталася б "масова трагедія"

Українська прокуратура готується до міжнародного судового процесу проти влади анексованого Росією Криму за прикладом Нюрнберзького процесу - про це повідомив прокурор АРК Гюндуз Мамедов.

"До відповідальності повинні бути притягнуті не лише виконавці, а й ті, хто віддавав злочинні накази", - заявив він.

Українська прокуратура півострова стверджує, що від часу, коли у Нюрнберзі засудили злочини нацистів, минуло 72 роки, "проте сьогодні на території окупованого Криму ми майже щодня спостерігаємо факти жорстокого придушення опору наших громадян проти окупації півострова, незаконні затримання та обшуки, примусове переселення корінного населення, витіснення української мови з усіх сфер суспільного життя, перешкоджання проведенню релігійних обрядів та інші порушення прав людини".

Пан Мамедов розповів, що на початку цього року доручив своїм співробітникам сформувати доказову базу для розгляду фактів, пов'язаних з воєнними злочинами, "а саме злочинами проти людяності, геноциду, які вчиняються окупантами на території півострова Крим", у Міжнародному кримінальному суді.

Нині, за його словами, представники прокуратури спільно з неурядовими правозахисними організаціями підготували перше інформаційне повідомлення, яке невдовзі надішлють до Міжнародного кримінального суду. На завершальній стадії перебуває і ще одне, додали у прокуратурі.

"Ми впевнено крокуємо до початку розслідування у Гаазі злочинів, що вчиняються в Криму", - також сказав Гюндуз Мамедов.

Росія анексувала Крим весною 2014 року. Більшість країн світу засудили цей вчинок. У підсумку на неї наклали низку міжнародних санкцій.

Новини на цю ж тему