Аргентина: зникла субмарина повідомляла про поломку

підлодка Копирайт изображения Getty Images
Image caption Це найновіший підводний човен аргентинського флоту

Підводний човен San Juan, який зник у середу, інформував про поломку в своєму останньому повідомленні. Про це заявили в аргентинському флоті.

Субмарина з 44 членами екіпажу на борту зникла за 430 км від узбережжя Аргентини.

"Судно виплило на поверхню і повідомило про поломку", - заявив командувач флотом Габріель Галеацці.

У військово-морському флоті Аргентини заявили, що "шум", який у понеділок зафіксував локатор, надійшов не з судна. Це друга помилка під час пошуків підводного човна.

Капітан Галеацці, який очолює морську базу в Мар-дель-Плата, на південь від Буенос-Айреса, заявив, що раніше згадана невідповідність пов'язана з "коротким замиканням" в акумуляторах підзарядки човна.

Брат одного з членів екіпажу раніше розповів місцевій пресі, що у повідомленні перед втратою зв'язку його брат сказав, що у судна було проблеми з акумуляторами.

Це перший випадок, коли чиновник згадав про такі проблеми на субмарині.

Проте капітан Галеацці зазначив, що механічні проблеми не є чимось незвичним і рідко становлять ризик.

"Військовий корабель має багато систем резервної підтримки, щоби судно могло переходити з однієї до іншої, коли стається поломка", - сказав він.

Командувач морського флоту заявив, що підводному човну наказали скоротити свій маршрут і вирушити безпосередньо до порту Мар-дель-Плата.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, капітан субмарини San Juan знову зв'язався з військово-морською базою після повідомлення про проблему.

У повідомленні він уточнив, що субмарина рухалася дорогою до Мар-дель-Плата з усіма 44 членами екіпажу, з якими все було гаразд.

Військово-морський флот також повідомив, що сім сигналів, отриманих на вихідних, надійшли не з супутникового телефону зниклої субмарини. Невдалі дзвінки, тривалістю від 4 до 36 секунд, надходили в суботу.

У флоті сподіваються, що члени екіпажу живі.

Субмарина San Juan

Зникла 15 листопада

  • • Збудована у Німеччині: 1983

  • • Довжина: 66 метрів

  • • Команда: 44 особи

  • • Макс. швидкість: 45 км/год

EPA

Субмарина San Juan поверталася з планового плавання до порту Ушуайя, що поблизу найпівденнішої точки Південної Америки, на свою базу в порту Мар-дель-Плата.

Її розшукують у районі на південний схід від півострова Вальдес, звідки надійшов останній сигнал з борту субмарини. В пошуковій операції беруть участь есмінець і два корвети аргентинського флоту.

Однак досі жодних слідів субмарини не виявили.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему