СБУ висилає з України російського журналіста Петрашевича

паспорт Копирайт изображения unian

Служба безпеки України вирішила примусово повернути до Росії журналіста Ігоря Петрашевича. Про це повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська.

Росіянина повернуть на територію РФ 21 листопада і заборонять в'їзд до України на три роки.

В СБУ називають Петрашевича "прокремлівським пропагандистом" і повідомляють, що він працював в Україні на такі російські ЗМІ: "Федеральное агентство новостей", rusvesna.su, riafan.ru

"На замовлення редакцій росіянин готував упереджені матеріали про ситуацію в нашій державі, які активно тиражувалися у ЗМІ країни-агресора", - написала пані Гітлянська.

За її словами, він підривав авторитет органів державної влади в Україні, спотворював історичні факти та дискредитував Україну на міжнародній арені.

Вислали журналіста "у рамках протидії гібридній війні в інформаційній сфері", а також через те, що його діяльність суперечить інтересам нацбезпеки.

Від часу анексії Криму і з початком бойових дій на Донбасі Україна заборонила в'їзд на свою територію низці громадських і культурних діячів та журналістів з РФ. Серед них - кореспонденти російського НТВ, "Россия-1", "Россия-24", LifeNews та "Первый канал".

В Росії рік тому затримали українського журналіста Романа Сущенка.

Новини на цю ж тему