Замість ВДВ в Україні будуть Десантно-штурмові війська

ДШВ Копирайт изображения Міноборони України
Image caption Замість абревіатури ВДВ українські десантники з 21 листопада 2017 року використовуватимуть означення ДШВ - "Десантно-штурмові війська"

В Україні вперше відзначили День десантника не 2 серпня, а 21 листопада - у день покровителя десантних військ архістратига Михаїла.

За рішенням президента Порошенка офіційна назву "Високомобільних десантних військ" (ВДВ) змінили на "Десантно-штурмові війська ЗСУ" (ДШВ ЗСУ).

Також замінили колір беретів десантників з блакитного на темно-бордовий.

Заходи до Дня десантника пройшли на Михайлівській площі в Києві у вівторок зранку.

Відхід від "радянсько-російського календаря"

Копирайт изображения Святослав Цеголко
Image caption Церемонію на Михайлівській площі десатники починали ще зі страими блакитними беретами

Зміну символіки десантників українська влада пояснює бажанням відійти від радянської спадщини та атрибутів російських військ, яких Київ звинувачує в участі у анексії Криму та боях на Донбасі.

Кремль такі звинувачення послідовно заперечує.

Копирайт изображения Адміністрація президента України
Image caption Церемонія заміни беретів

"Започаткування нового Дня десантника є частиною українізації історико-політичного календаря - на заміну нав'язаному нам радянсько-російському", - заявив Петро Порошенко.

"Відсьогодні моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це - колір крові, вашої крові, пролитої в боях за Україну", - додав президент.

Копирайт изображения "Нове військо"
Image caption Новий берет українських десантників

Він повідомив, що за час конфлікту на Донбасі загинули 469 українських десантників.

Запровадили і новий беретний знак десантників. На ньому зображено купол парашута, а також крила й вогняний меч архістратига Михаїла. Цей святий у християнстві вважається "верховним командувачем божого війська у битві проти нечистих сил", пояснюють розробники нової концепції форми.

"Як президент та верховний головнокомандувач також прийняв рішення відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ. Відтак, постановляю запровадити нову назву - Десантно-штурмові війська Збройних сил", - підсумував Петро Порошенко на Михалівській площі.

Під час церемонії заміни беретів новий головний убір отримав командир десантних військ генерал Михайло Забродський, який передав бордові берети командирам десантних бригад, а ті - особовому складу.

Ставлення до символіки

Копирайт изображения Укрінформ
Image caption Відзначення Дня ВДВ у Миколаєві, 2011 рік

Робоча група, яка розробляла нову символіку для десантників, пояснювала це бажанням відійти від "радянської героїки" в українській армії.

Блакитні берети та тільники у радянських військах ВДВ символізували колір неба.

А днем десантника у СРСР (згодом в Росії, а також до 2017 року в Україні) було 2 серпня. Вважається, що саме у цей день у 1930 році під Воронежем вперше у радянських військах відбулися навчальні стрибки з парашутами.

Копирайт изображения "Нове військо"
Image caption Нова символіка для різних родів військ ЗСУ. Щось вже затверджене, щось - ще обговорюється

Перехід до бордових беретів (колір maroon) у робочій групі також пояснюють наближенням до традицій НАТО. Там берети такого кольору використовують десантники у майже двох десятках країн-членів.

Копирайт изображения "Нове військо"
Image caption Нова повсякденна (не польова) форма десантників

Водночас у соцмережах можна зустріти коментарі щодо небажання ветеранів українських десантних військ переходити на нову символіку.

Також бурхливі дебати тривають щодо пропозицій змінити колір беретів морських піхотинців з чорного на "колір морської хвилі".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему