Між Белградом та Києвом знову спалахнув "дипломатичний вогонь"

Косово
Image caption У відповідь на заяви українського посла, який розкритикував Сербію за позицію по Криму, Белград висловив невдоволення позицією Києва по Косову. На фото: КПП у Косово, 2006 рік.

МЗС Сербії оприлюднило реакцію на нове інтерв'ю українського посла у Белграді Олександра Александровича, яке він дав сербським ЗМІ у вівторок.

Пан Александрович заявив сербському приватному телебаченню О2 та порталу Б92, що міждержавні стосунки між Сербією та Україною були хорошими, але погіршилися після того, як у грудні минулого року Сербія у Генасамблеї ООН голосувала проти української резолюції про права людини в Криму.

Він також сказав, що і цього року Сербія голосувала проти України в Генасамблеї ООН, маючи на увазі оновлений текст того ж проекту резолюції, який було схвалено минулого тижня.

"Неприйнятні оцінки "

Сербське МЗС розкритикувало українського посла, заявивши, що він "постійно і з самого початку свого мандату в Сербії дає недипломатичні та неприйнятні оцінки зовнішньої політики Сербії та її посадовців".

На слова українського посла про сербське голосування в Генасамблеї ООН, сербське дипломатичне відомство дає симетричну відповідь:

"Під час голосування про членство так званої Республіки Косово в ЮНЕСКО 2015 року, делегація України покинула зал, що суперечило головним інтересам Сербії".

Мається на увазі голосування в Генконференції ЮНЕСКО, коли Косову, незалежність якого Сербія не визнає, відмовили у членстві в цій організації. Україна тоді не голосувала, хоча, на думку Сербії, мала б проголосувати проти.

Сербське МЗС також звинувачує Україну в підтримці позицій західних країн, які прагнуть змінити рамки міжнародної місії ООН у Косово.

Країни Заходу цього року виступили за скорочення міжнародної місії ООН у Косово.

"Дипломатичний вогонь"

Це вже третє повідомлення сербського МЗС з початку листопада, а сербські ЗМІ називають "дипломатичним вогнем" відносини між представниками двох дипломатій.

Спочатку представник сербського МЗС звинуватив посла України в Сербії в намірах зашкодити дружнім відносинам між Белградом і Москвою.

Це була реакція на інтерв'ю українського посла Олександра Александровича для порталу BIRN. Він на початку листопада заявив, що "Росія готує сербських найманців, для того щоб вони вбивали українців".

Про найманців, але українських тоді також симетрично згадав і сербський міністр закордонних справ Івіця Дачич, який сказав, що "добре відомо про участь українських найманців у злочинах, вчинених хорватськими силами безпеки (у першій половині 90-х років. - Ред.) проти сербського народу в Хорватії, які Україна, на відміну від Сербії, ніколи не засудила".

Київ і Белград тоді відкликали своїх дипломатичних представників на консультації й напруга тимчасово зменшилась.

Попри дипломатичну напругу, що триває вже місяць, Сербія та Україна офіційно підтримують територіальну цілісність одна одної та не визнають незалежність Косово й анексію Криму.

Новини на цю ж тему