Сили АТО покращили "тактичне положення" на Луганщині

ато Копирайт изображения Міноборони України

У прес-центрі АТО визнали, що окремі підрозділи української армії "покращили своє тактичне положення" на луганському напрямку.

Це відбулося, аби поліпшити умови "спостереження за противником і вести оборонний вогнь у відповідь на провокативні обстріли", зазначили там.

Водночас у штабі запевняють, що жодного порушення мінських угод з боку української сторони не відбулося.

"Збройні Сили України суворо дотримуються Мінських домовленостей, відповідно до положень яких можуть зміцнювати або переобладнувати свої позиції, передислоковуватися в межах територій, визначених цими домовленостями", - наголосили в штабі АТО.

Раніше у самопроголошеній "ДНР" заявили, що українська армія у ніч на середу зайняла село Гладосове під Горлівкою та Світлодарськом.

У штабі АТО в коментарі ВВС Україна заперечили ці заяви.

Заява "ДНР" і волонтера

У "ДНР" стверджували, що село, яке знаходиться в "сірій" зоні, "захопили" підрозділи 54-ї окремої механізованої бригади та 24-го батальйону "Айдар" Збройних сил України.

При цьому українські військові начебто заборонили місцевим жителям виходити зі своїх будинків.

Сепаратисти також заявили, що сили АТО перекинули в село міномети та почали мінувати його околиці.

Водночас український волонтер Юрій Мисягін у середу написав у Facebook, що "через систематичні провокації і обстріли наших позицій на Світлодарській дузі з забороненого Мінськими домовленостями важкого озброєння… військові різних підрозділів 54-ї бригади й приданого їм 24-го батальйону "Айдар" були змушені спланувати і провести військову операцію на Світлодарській дузі".

Про яку конкретно місцевість йдеться, він не уточнював.

"У результаті цієї операції у нас з'явилися нові позиції розміром кілька квадратних кілометрів, на яких ми вже успішно закріпилися", - додав волонтер.

Він також стверджує, що жителі кількох населених пунктів "зустрічали нашу піхоту, як визволителів".

Відповідь штабу АТО

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Село Гладосове знаходиться на Світлодарській дузі, неподалік контрольованого сепаратистами міста Горлівка

У штабі АТО у середу повідомили ВВС Україна, що українська армія протягом останніх днів не здійснювала просування вперед.

"Сили АТО повністю дотримуються Мінських домовленостей. Ми можемо укріпляти, переобладнувати наші позиції - як на Світлодарській дузі, так і на інших ділянках лінії зіткнення, передислоковуватися у рамках обумовленої Мінськими домовленостями території", - розповів речник штабу АТО Василь Лабай.

"Але мова про просування вперед не йде", - додав він.

Василь Лабай також відзначив, що "проти України ведеться інформаційна війна, спрямована на дискредитацію ЗСУ, сил АТО в очах світового співтовариства".

Заяви сепаратистів він назвав прикладом "інформаційної провокації".

"Тим більше, що цього тижня у Донецькій і Луганській областях перебуває перший заступник СММ ОБСЄ Олександр Хуг", - наголосив Василь Лабай.

Щодо повідомлення волонтера Юрія Мисягіна речник АТО розповів: "Там ніде не йдеться, про який конкретний населений пункт іде мова… Я не знаю, з якою метою він оприлюднював цю інформацію".

Василь Лабай також припустив, що волонтер таким чином прагнув, щоб його повідомлення побачило більше людей.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему