Прем'єр Грузії обіцяє покарати винних у пожежі в Батумі

службы помощи у входа в гостиницу Копирайт изображения EPA
Image caption Повідомлення про пожежу надійшло близько восьмої години вечора в п'ятницю

Прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі відвідав місце пожежі в 22-поверховому готелі "Леогранд" у Батумі, жертвами якої стали 11 людей.

У медичних установах Батумі лишаються вісім людей, які постраждали від пожежі.

За словами міністра охорони здоров'я і соціального захисту Аджарської автономної республіки Заала Мікеладзе, стан здоров'я усіх постраждалих задовільний, і, ймовірно, протягом суботи їх випишуть з лікарень. Постраждалі надійшли з симптомами інтоксикації, зазначив він.

Серед загиблих, за даними МВС, один іноземець - громадянин Ірану, всі інші - громадяни Грузії.

Серед понад 20-ти госпіталізованих - один громадянин Ізраїлю і п'ятеро громадян Туреччини.

Копирайт изображения EPA
Image caption За словами деяких очевидців, в будівлі не увімкнулася протипожежна сигналізація

Причини пожежі

Повідомлення про пожежу, за даними МВС Грузії, надійшло близько восьмої години вечора п'ятниці.

З будівлі евакуювали понад 100 людей, але евакуацію ускладнило сильне задимлення.

Деякі очевидці розповіли телекомпанії "Імеді", що протипожежна сигналізація не включилася, тому вони зрозуміли, що у будівлі почалася пожежа, тільки коли помітили дим.

За словами міністра внутрішніх справ Георгія Гахарії, за попередньою інформацією, джерело вогню було на четвертому поверсі, потім відбулося задимлення єдиного сходового коридору.

Люди, які перебували на сьомому поверсі готелю, виявилися заблокованими, і їх евакуювали з веранди рятувальники, зазначив він.

Крім того, в інтерв'ю телеканалу "Руставі-2" він заявив, що, за попередньою інформацією, у будівлі не було пожежних сходів, тому евакуація людей з сьомого поверху велася за допомогою драбини рятувальників і техніки, яка не призначена для таких робіт.

Розпочато слідство за статтею про порушення правил пожежної безпеки, що спричинило смерть двох або більше осіб.

Копирайт изображения AFP
Image caption Готель "Леогранд" відкрили влітку 2015 роки (фото 24 листопада 2017 г.)

В очікуванні відповідей

Менеджмент готелю поки що не зробив офіційних заяв.

Працівники готелю, які зібралися біля будівлі, сказали журналістам, що їх поки що не пускають в будівлю готелю правоохоронці. Деякі з них кажуть, що в готелі була пожежна система і вогнегасники.

Не називають офіційних причин пожежі і представники влади, які кажуть, що на питання про те, чи були порушені норми безпеки, відповість слідство. При цьому влада обіцяє, що винуватці трагедії будуть покарані.

На місце трагедії вночі прибув прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі, який дізнався про пожежу після повернення з Брюсселя, з саміту Східного партнерства.

Квірікашвілі нічого не коментував журналістам, проте в заяві зазначив, що мобілізовані всі відповідні служби для якнайшвидшого встановлення причин пожежі.

"За цим піде найжорсткіша реакція, і будуть покарані всі винні в цій трагедії", - зазначив прем'єр.

Грузинські ЗМІ зазначають, що п'ятизірковий готель "Леогранд" був відкритий влітку 2015 року в присутності тодішнього прем'єр-міністра Іраклія Гарібашвілі.

Тоді влада заявляла про інвестиції в 40 млн доларів турецьким інвестором і про працевлаштування 700 людей в готелі високого класу, де розташовані також ресторан, клуб і спа-центр.