Росія обрала не рухатися далі в Україну - Волкер

Фото руйнувань на Донбасі після обстрілів, листопад 2017 року Копирайт изображения facebook.com/pg/ato.news
Image caption Фото руйнувань на Донбасі після обстрілів, листопад 2017 року

Росія обрала варіант не рухатися далі в Україну, а українська армія змогла організувати "стримування", щоб нового наступу не було. Про це спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер розповів в інтерв'ю американському виданню "The Global Politico".

Він схвально відгукнувся про відновлення української армії, яка була фактично знищена у 2014 році. За його словами, українські військові виконують величезну роботу зі збереження стабільності вздовж лінії конфлікту.

Пан Волкер також розповів, що його зустріч з помічником президента Росії Владиславом Сурковим, яка пройшла в Белграді 13 листопада, стала "кроком назад" щодо обговорення миротворчої місії на Донбасі.

Копирайт изображения AFP
Image caption Що буде з миротворцями на Донбасі, поки не ясно

"Не знаю, яким після цього буде наступний крок. Можливо, це сталося через зовсім інші причини, які не мають стосунку до України", - зазначив спецпредставник Держдепу і додав, що можливо це сталося через відсутність двосторонніх зустрічей президентів РФ і США.

Щодо України, за його словами, у США і РФ різні погляди, але все ж вони можуть дійти згоди з приводу деяких спільних кроків, а це може стати базою для чогось хорошого.

Копирайт изображения unian

"Я думаю, що у випадку з Росією вони хочуть, щоб Україна була проросійською, доброзичливо ставилася до Росії, хочуть уряд, з яким вони б могли працювати. Однак вторгнувшись до країни і забравши її частину, вони створили більш націоналістичну, більш орієнтовану на Захід і більш єдину Україну, ніж вона будь-коли існувала", - зазначив пан Волкер.

Спецпредставник Держдепу США також зазначив, що не бачить причин, чому США не мають співпрацювати з Україною в питанні озброєння. Нещодавно посольство України у США повідомило, що оборонний бюджет США на 2018 рік, що передбачає 350 млн доларів на безпекову допомогу Україні, спрямований на підпис президентові США Дональду Трампу.

Раніше американське видання Wall Street Journal з посиланням на власні джерела повідомляло, що серед іншого Україна отримає партію протитанкових комплексів Javelin.

Трамп цього хоче

Курт Волкер розповів в інетрв'ю, що чув безпосередньо від президента США Дональда Трампа, що він хоче вирішити українське питання, досягти миру і щоб Україна отримала свої території назад.

На початку вересня світові лідери почали активно обговорювати ініціативу запровадження на Донбасі миротворчої місії під егідою ООН. Україна запропонувала таку місію на всій території непідконтрольних районів, включно з кордоном.

Росія нібито підтримала ідею з миротворцями, але тільки на лінії розмежування між окремим районами Донбасу та підконтрольними Києву територіями.

Детальніше про суперечки щодо миротворців читайте тут: Миротворці на Донбасі - мертвонароджена місія?

Курт Волкер і помічник президента РФ Владислав Сурков тричі зустрічалися щодо Донбасу. Четверта зустріч запланована на грудень.

Новини на цю ж тему